KTM EXC 250 F (2009)

Vlastník CrossBikerka
Vloženo 13.8.2020
Aktualizováno 13.8.2020

Ostré enduro, které splňuje mé požadavky.

První dojmy - Absolutně mi sedí ovladatelnost motorky, posed, jízdní vlastnosti a univerzální využití motocyklu.

Chtěla jsem motorku do terénu, ale zároveň, abych s ní byla schopna jet i po silnici.

Jízdní vlastnosti mě plně vyhovují.
Spotřeba mě přijde vyšší na tak malou kubatůru.
Žádné závažnější poruchy.
Horší studené starty, ale ty se víceméně vyřešily výměnou svíčky a vyčištěním karburátoru. I tak bude asi časem potřeba vyměnit startér. Pastorek se protáčí, ale trvá než chytne. Nakopnutí při studeném motoru funguje jen při opravdu teplých letních dnech. Jinak hezky chytne na nakopnutí při dobře zahřátém motoru. Motor pěkně jede až opravdu je motorka zahřátá na provozní teplotu.
Co bych opravdu vytkla je ta elektřina, kterou si tam asi někdo po domácku ladil, pze katastrofa. Bude potřeba překopat. Kvůli tomu mě nesvítí světla, pouze blinkry.
Jinak nefunkční dálková světla na přepínači a "palubní počítač " ukazuje jen rychlost, celkové km a celkové Mtb, ale to chápu, že je to zničené časem, když už moto má 11. let.

Moto je skvělá do terénu. Ale po přehození na motard kola. Tak slušné svezení i na silnici. Pěkně táhne už odspoda a rychlost tam taky je. Jen mi dělá problém vyřazování do N, takže pokud to jde, tak se vyhýbám provozu a semaforům. Motor se chladí hlavně náporem vzduchu, takže jí město ani moc nevyhovuje v horkých dnech.

Tato motorka opravdu na cestování není. Ideál poježdění po terénu a max jsem na tom jela výlet, tak do 100 km silnice. Což i tak si myslím, že je na takové moto dost.

Doufám, že časem se na ni naučím tak, abych využila celý její potenciál i v terénu. Pze je skvělá :)

puffybodie
puffybodie napsal 14.08.20 v 15:48 10b.

Idealni cestovni enduro