BMW F 650 GS Dakar (2003)

Vlastník Wallla
Vloženo 7.6.2020
Aktualizováno 14.6.2020

Byla to láska na první pohled, v modro - bílém barev. provedení, žádné jiné !

Honda CRF 250L: schcopnějsí v terénu, ale slabší na cestování a brzy by mi asi nestačil výkon, necelých 20kw
AJP PR5 250 Enduro: moc pěkná mašina na vyblbnutí, velmi schopné enduro, ale nová 150tis, staarší moc nejsou a buhví, co mají za sebou
Yamaha WR 250R: nová se již nevyrábí, bazar takřka není a hodně si drží cenu, jinak krásné štíhlé endurko

První dojmy - Na motorku se vracím po 15ti letech, kdy jsem jezdil na Jawě 350. Dakárek má skvělý zátah a od cca 4tis otáček letí parádně. Ale i odspodu jde pěkně, krouták 60Nm je znát. 100km/h tam má hned, o vyšších rychlostech to pak moc už není, to ale nevadí, není to na závodění. Na delší rovinky chybí 6tka, na dálnici bych s tím jet nechtěl, max nějaký kratší přejezd.

Motorku bych doporučil pro - Univerzální mašina na vyblbnutí po práci ale i na cestu do práce nebo jen tak výlety po okolí, nezalakne se žádné cesty, projede prostě všude a to se mi líbí, žádné omezení.

Doplňky na motorce - padací rámy, kryt motoru, vyhřej. hefty a ABS v základu (vypínatelné - do terénu nutnost )

Najeto mám zatím jen minimum, moto mám 14 dní a počasí moc nepřeje...
Hledal jsem mašinu nenáročnou na servis, kde budu jenom měnit olej a jezdit, tak snad, rakouský motor Rotax má dobrou pověst.

Zvládneme spolu časem určitě všechno, těžší výjezdy lesem i klikaté okresky.

Určitě doporučím padáky a ochranu motoru, když peláším po polňačce, cinkání a bouchaní kamenů o spodní kryt je časté
Náhradní díly jsou všude dostupné, už se mi povedla ulomit páčka spojky, neorig. nová páčka 190 Kč, lidovka.

Dovozová STK pouze 1300 Kč, žádné další polplatky DEKRA nebyly, takže paráda.(někde ti naučtujou klidně další 2litry za doplění tech.údajů z Dekry, doporučuji si na STK zavolat a domluvit se)

Časem doplním víc fotek a postřehů, až spolu něco pořádně najezdíme..

wingleader
wingleader napsal 07.06.20 v 15:48 10b.