BMW R 1200 GS Adventure (2012)

Vlastník Ďablis
Vloženo 25.10.2019
Aktualizováno 10.5.2020

Splněný dětský sen. Už když jsem viděl Advíka poprvé na výstavě v Praze, tak jsem věděl, že ho prostě jednou chci.

Kawasaki Versys 1000: Měl jsem možnost projet se o jednom vikendu na BMW a bylo rozhodnuto. Měl jsem sice půjčený starší modl s jednou vačkou z roku 2006, ale i tam to bylo super svezeni.

První dojmy - Kupoval jsem ji na Moravě a cestou domů jsme najel 500km a musím říci, ž s každým kilometrem mě to cestovaní na tomto stroji bavilo více a více. Nevím co bych napsal jako negativní, protože jsme snad nic negativního nenašel. Snad jenom deflektor na plexi musím koipit při mých 192cm, ale to jsme věděl už od doby, kdy jsem jezdil na tom půjčeném, který ho měl a bylo to OK.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro ty, kteří chtějí cestovat a vzrůstem se skoro na nic jiného ani pořádně nevejdou. Já hned dal sedlo do horní polohy a je to super.

Doplňky na motorce -

Měl jsme Kawasaki Versys 650 a nemohu na něho říci špatné slovo, byla to super motorka na začátky, kdy jsem se po pár letech vrátil do sedla. Nejdříve mě přišla ošklivá a to hlavně z důvodu předního světla, ale pak jsem si na ni zvykl. Najezdil jsme na ni cca 30 000km a bez problémů, ale začal jsme více jezdit ve dvou a tento rok při návratu z dovolené (Německa), 500km přesun bylo rozhodnuto. Chtělo to něco většího. Výkon mě snad ani nechyběl, ale pohodlí ve dvou a ochrana proti větru byl problém. No a tak s těžkým srdcem šel Versys z domů.

Vybíral jsem mezi dvěma motorkama a to Versys 1000 a BMW R1200GS Adventure a po víkendu s Advíkem bylo rozhodnuto. Někdo říká, že na manipulaci na místě je težký, ale mě to až tak hrozné nepřijde s prorovnáním s Versys 1000.

Byl ale boj v ČR sehnat nějaký pěkný kus, už jsem byl rozhodnutý, že si pro něho zajedu do Německa a pak se náhle objevil ten můj vymazlenej . Jenom pro ostatní, to co se tu v ČR prodává dovezeného ze zahraničí a to hkavně z UK je děs, motorky zrezlé snad všude kde to jde a ještě přední světlo, které vám normální technickou bez toho aby jste tam někoho znali neprojde.

Už se těším na příští sezonu a kam s ním všude pojedeme. Až něco najezdím, tak napíšu více.

Nyní již mám koukený toolbox pod pravý kufr a ještě bude doraz řízení, chrániče vstřiků a pak ještě ten deflektor.

Tak jsme namontoval toto příslušenství:
- deflektor na plexi
- nadobka na olej na vnitřní stranu nádrže
- rozšíření bočního stojánku
- toolbox
- přídavný zadní blatník do podběhu
- tankvak

Najeto pár prvnich kilometrů a opravdu jsem rád, že ji mám doma. Každý km si užívám. Dnes i polňačka ve dvou a také super. Spotřebu neřeším, ale kdyby to někoho zajímalo, tak průměrná 5,5 a to z 80% ve dvou.

jardakovarik
jardakovarik napsal 10.03.20 v 21:17 10b.

moc pěkná i já už jsem přesedlal na stejnou značku

TheMatesDjs
TheMatesDjs napsal 03.02.20 v 20:02 10b.

Marian16
Marian16 napsal 30.10.19 v 12:55 10b.

Tak tedy nakonec je doma! Gratuluji a přeji vám tisíce šťastných kilometrů!

Petr_TA
Petr_TA napsal 26.10.19 v 08:52 10b.

Velká gratulace
Dobrá volba