Yamaha TDR 125 (1998)

Vlastník kerchercze
Vloženo 14.8.2019
Aktualizováno 14.8.2019

Pohodlná na delší trasy a na 125 živá do 100 km/h. V terénu se taky neztratí.

Yamaha DT 125 MX: Není na dlouhé trasy

První dojmy - Nepamatuji si

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky jedna z nejlepších motorek pokud rádi cestujete a chcete vydržet delší trasu a nebo jezdit na motosrazy ideální motorka

Doplňky na motorce - Chránič rukou které si sundám pokud plánuju jezdit po silnici nebo po polních cestách kde vím že nejsou větve nebo jiné slahouny

Vybral sem si ji protože byla cenově dostupna a hlavně nevypadá na 125ccm. Dále kvůli pohodlnosti a na výlety (nad 800 km za den). Zkušenost mam velice dobrou nikde mě zatím nenechala (když sem nezapomněl na benzín) mám na ní naletané přes 10 xxx km za cca 5 let. Bohužel je to docela málo kvůli vynechání jedné celé sezóny a dvou částečných. Ať už kvůli zranění a nebo následné opravě motorky nebo servisu motorky. Vyčítám motorce jen jednu věc a to že 4 převodový stupeň a 5 je skoro stejný díky tomu by ještě motorka zvládla i 7 převodový stupeň (alespoň na moji váhu). Motorce vyhovuje jak asfalt tak polní cestě se takej nevyhýbá. Akorát písek jí moc nesedí kvůli rozměrům kol není příliš mnoho dobrých kol na písek a ostrý terén. Motorka ma skvělou manevrovatelnost a zrcátka příjemně daleko od sebe. Jde doplnit mnoho komponenty a jde lehko opravit (základní věci jako lanka, řetězová sada a jiné drobnosti které se mění častěji jsou lehko přístupná a dají se tak dobře vyměnit.) olejové čerpadlo drží dobře a zatím sems ním měl problém jen 1 a to bylo kvůli tomu že jsem nechtěně na něm přidal bohatší směs oleje jinak nezklamalo. Jediná vada které jsem se nezbavil ani výměny dílů je že u řadící páky mě kape převodový olej ale to není problém jelikož se vleze do motoru 750 ml oleje takže když měním za sezónu olej tak ho tam naleju a nestarám se az do další sezóny vydrží s přehledem. Není zde problém ani nainstalovat kufry a jiné nosiče

kerchercze
kerchercze napsal 25.12.19 v 22:14

Děkuju zatím dělá výbornou práci . Letos jí chci jí dopřát výraznou péči a udělat GO tak uvidíme pak bych chtěl vyrazit směr Chorvatsko (nebo okolní země) tak mě snad nikde nenechá :D letos sem s tím najezdil 1300 km v jeden den :D a motorka seděla parádně jak na silnicích tak i na polnačkách enem na dálnici trochu víc brněla tak sem si pak připadal jak kdybych měl vybrátor pod prdelů :D

NXram
NXram napsal 16.08.19 v 10:26 10b.

To byla velmi dobrá motorka na začátky, tokové malé TDM 850 3VD
Mě tenkrát v 17 letech více oslovila jedna Italka, Cagiva Supercity 125 a jezdila fakt krásně.
Jako přechod ze Supercity 50 na to TDM to byla skvělá volba.
Ať ti dělá jenom radost

Normik
Normik napsal 16.08.19 v 08:39 10b.

Dobrý stroj