Suzuki SV 650S (2006)

Vlastník Jirka009
Vloženo 8.7.2019
Aktualizováno 29.5.2020

Pěkná ovladatelná motorka s nadčasovým designem, který se mi stále libí a zatím se mi neokoukal

Ducati Monster 796: důvod neuveden

První dojmy - Chtěl jsem motor V2 a když jsem ji viděl a pak i slyšel vrčet, bylo rozhodnuto. Ty jo super zvuk a super stav, to by byl hřích ji nevzít.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce menšího vzrůstu, kteří chtějí motor V2 i s jeho nedostatky (vibracemi) a klady (pěkný zátah).

Doplňky na motorce - - koupeno již s laděným výfukem Leo Vince SBK, který dělá opravdu super zvuk, který mě dostal.
- zakoupeno již s padacími protektory na rámu
- (2015) dodělán klín pod motor, který jsem tam nechal dodělat ihned po koupi. Realizace firmou donar spol. s r.o. <http://www.piaggio-donar.cz/>. Mimochodem pomohli mi i s prohlídkou stroje, jeho převozem a prvním servisem. Maximální spokojenost.
- (2017) dokoupen lekce odnímatelný držák kufrů SW Motech EVO side carriers suzuki SV 650 S <https://sw-motech.com/en/bike/suzuki/SV650S/2007/WVBY/products/luggage/side+carrier/EVO+carrier/4052572026601.htm>. Dodáno přes Sumoto v Brně. Držák je sice drahý, ale hledal jsem něco, co lze během 2 minut sundat aniž by bylo na první pohled zřejmé že tam něco bylo. Za mě tedy maximálně splňuje účel, za kterým jsem to koupil.
- (2017) Boční kufry Kappa K22 <https://www.kappamoto.com/cases/Monokey/K22>. Chtěl jsem něco v přijatelné cenové relaci. Pro mě naprosto dostačující. Nicméně kvalita zpracovaní, zejména zámku kufru je diskutabilní. Je to holt celé pastové. Musím přiznat, že za tu cenu i tak trochu zklamání, nicméně plně funkční a nedostatky jsou znát pouze při sundávání kufru, je třeba jej celý otevřít i když by to mělo jít sundat i zavřené jenom s pootočeným klíčkem do polohy Release.
- (2019) Dodělána indikace zařazení rychlosti přímo do továrního originálního budíku (viz foto). Vše jsem dělal své pomocí, přičemž jsem se inspiroval se zde <https://www.youtube.com/watch?v=Pzvj8wLwQjo> příspěvkem motorkáře TeeRiver. Vše funguje k maximální spokojenosti. Po zapnutí klíčku a se na 10 sekund objeví údaj o napětí baterie, pak je již indikován zařazený rychlostní stupeň na volném segmentu displeje mezi ukazatelem hodin a teploty motoru.
- (2019) Dodělán Quickshifter. Po svezení na půjčením BMW R1200RS a Triumphu Speed Triple, jsem při surfování narazil na elektronický quickshifter od firmy HealTech Electronics <https://www.healtech-electronics.com/products/iqse/>. Tak jsem si řekl, že by nebylo špatné to mít i na svém domácím stroji. Po diskuzi na výstavě Motocykl 2019 v Praze s českým distributorem Pavlem Köhlerer (1-BIKE) jsem Quickshifter objednal a nainstaloval. Funguje opravdu skvěle.
- (2019) Přidán ještě SpeedoHealer v4 <https://www.healtech-electronics.com/products/sh/>. Motorka totiž v základu proměřuje cca 8 až 10%.
v plánu – zadní blatníček v barvě kapotáže pro ucelení vzhledu moto a ještě kryty motoru GB racing.

Sepsal jsem to sem pro inspiraci ostatním. Vím jaké to je shánět info o podobných vychytávkách, když to na té dané motorce nikdo nevyzkoušel.

Zakoupeno v lednu 2015 od druhého majitele s nájezdem cca 11 500. Zatím pořád dostačující stroj. Máme spolu najeto cca 13 tis. km. Po prvních pár sezonách jsem se pustil do decentního vylepšení (viz výše).

Jerry_jr
Jerry_jr napsal 21.09.22 v 10:55 10b.

Hrozně rád vidím, že ani po 7 letech nemáš potřebu měnit. Též si myslím, že jsem si vybral dobře. SV650 je parádní stroj. A díky za tipy! Ten adjustor tacha i ukazatel zařazené rychlosti určitě do budoucna zvážím. Nejdřív ale vymyslím držáky na kufry, abych mohl ujet někam do tepla.
Ať to i nadále parádně jezdí!

Hanymany1
Hanymany1 napsal 20.06.20 v 22:27 10b.

Máš jí super vyladěnou to se jen tak nevidí, určitě se budu inspirovat

NiLu
NiLu napsal 14.06.20 v 08:05

Moc pěkné SVčko, ta modrá mu fakt sluší. Je vidět, že je v dobrých rukou, přeji šťastné km v sedle.

Jirka009
Jirka009 napsal 10.07.19 v 12:25

Díky zatím je s ní stále spokojenost. Jinak ten quickshifter pracuje fakt skvěle a spolehlivě.

I ten indikátor zařazené rychlosti funguje super a je pěkné že je integrovaný v originálním displaji.

Petr_RR
Petr_RR napsal 09.07.19 v 22:22 10b.

povedený tuning! Nejvíc se mi líbí zvuk Leo vince a quickshifter.