Suzuki SV 650S (1999)

Vlastník MartinM_M
Vloženo 22.9.2014
Aktualizováno 17.1.2017

Skvělej stroj, za pěkný peníze, zábavná, relativně rychlá a dobrá na cestování.

Suzuki GSR 600: Cena
Honda CBF 600N: Cena

První dojmy - Obrovskej zátah, jinačí posez (sportovnější), intuitivní ovládání, pohodlný podvozek a ten parádní uhlazenej vzhled, kterej se dneska už jen tak nevidí.

Motorku bych doporučil pro - Jak pro ty co přesedaj ze 125ccm, tak i pro ty co začínaj nebo zkušenější jezdce.

Doplňky na motorce - Proužky na kola, ochranná fólie na nádrž proti poškrábání, zavažíčka, držák kufru Kappa a kufr.

Moje první seznámení s SVčkem bylo u kamaráda Vítka, kterej mě ji půjčil a já věděl co bude doma za další motorku. Tímto mu taky musím poděkovat za to, že mě ji půjčil a nechal mě na ni se svést.

Je pravda, že jsem měl až do té doby názor, že si kapotáž nekoupím, ale SVčko mě natolik učarovalo, že jsem změnil názor a jsem hodně rád, že jsem koupil právě tuto motorku. Hnedle na poprvé mě neskutečně sedla do ruky a byl jsem z ní celej odvařenej. Vyzkoušel jsem si na ní i jízdu jako spolujezdec na delší vzdálenost a je to motorka na výletění i sportovnější jízdu. SVčko je moje druhá motorka, hnedle po Yamaze YBR 125.

JÍZDA: Na SVčku se dá jet pohodlně tak do těch 130 km/h. Pak přece jen začne foukat a je lepší zalehnout za plexi. Jediný co je malým mínusem je jízda po městě, ze které začnou bolet ruce v zápěstí. Navíc má malej rejd, takže při otáčení a parkování si připadám jako s kamionem. Ideální je nějaká pěkná klikatá silnice, nebo dálnice, s rychlostma kolem 90 - 130 km/h. Do zatáček se dobře vede a pěkně drží stopu. Líbí se mě, že při podřazování člověk musím dát lehce meziplyn, má to pěkněj zvuk a neblokne se zadní kolo(někdo si na to stěžuje, že se blokuje kolo, ale když se dává mezyplyn, je to O.K.). Celkově mám na SVčku zatím najeto jen 9000 km a i za tak krátkou dobu jsem sní nad míru spokojen. Hodně mě také překvapil podvozek. Čekal jsem, že budu vyklepanej jak z trakaře, ale opak je pravdou. SVčko dokáže krásně fitrovat české nerovné silnice.

Motorku mám vyzkoušenou i v lehkém terénu, jelikož jsem dobrodružnější povahy. SVčko se neztratí ani na mokré polní cestě, kde to klouže, jen se to musí trochu umět. Odzkoušenou mám i jízdu v lese na písčitých cestách ve dvou a motorka dokáže projet docela hodně na to, že je stavěná převážně na zpevněné cesty. Jen se toho nebát a věřit si i jí. :)

MOTOR: Jedná se od 2V a jede už od nejnižších otáček, cca 2500 ot/min, kdy se sebere a začne zabírat. Maximum výkonu je cca kolem 8500ot/min. Po vesnici se dá jet na 6tku, motor sice točí nákých 2500 ot/min, ale nechá si to líbit. Idál je však mít 4ku aby byl motor pružnější. Maximální rychlost je 220 km/h. Víc by už nejela. Ale kde to člověk využije a vůbec v ČR. Optimum je do 140km/h. Líbí se mě taky to, že od 6500 ot/min. se rozpoutá v motoru peklo a začně krásně a děsivě řvát. Oproti 125ccm to je rajská hudba. Co se týče spotřeby jezdím od 3,8 do 5,5 l/100km, ale dlouhodobý průměr je 4,3 l/100km. Příjde mě, že když se člověk snaží jet ekonomicky, žere, když jedu svižněji, jezdí za málo.

BRZDY: Brzdy jsou ze začátku takové mdlé, ale když člověk přibrzdí více, tak motorka stojí pomalu na místě. A ještě si přizvedne zadní kolo. Po výměně brzdové kapaliny a odvzdušnění brzdí ještě líp, než před tím.

ÚDRŽBA, SERVIS: Když jsem motorku přivezl, vyměnil jsem olej, filtr, brzdovku, podíval se na brzdy, rozebral kapotáž, vyměnil si xenon za klasickou žárovku (xenon tak nesvítil).

Natřel jsem si na bílo nápisy na gumách a žlutě nápis TOKICO na brzdiči + jsem si vyleštil zašlej výfuk. Poruchy zatím žádné nejsou a doufám, že ani nebudou. Teď přes zimu jsem si sundal výfuk, stupačky, řazení, nechal nově nastříkat táhlo zadní brzdy. Počítal jsem také stím, že si vyměním LEDkové blinkry co tam původně byly, za blinkry z Yamahy, který jsou oranžový, ale LEDkový jsou průhledný a nenarušují tolik siluetu motorky. Takže jsem se rozhodl je tam nechat. Navíc nebudu muset předělávat konektory. Namontoval jsem si ještě nerezový závažíčka, co mě udělal taťka.
Postupem času jsem změnil halogen žárovky za novou xenonovou výbojku se svítivostí 5000 K. Motorka lépe vypadá a dokonce i líp svítí.
MOTORKA JAKO TAKOVÁ: SVčko má dobrej úložnej prostor pod sedlem spolujezdce. Vejde se sem nářadí (musím dokoupit), lékárna, vesta, žárovka, pojistky a ještě něco málo zůstane. Plus je zde tyčka na podepření nádrže, jako kapoty u auta. :) Na to, že váží 190 kg, je celkem dobře ovladatelná i při malých rychlostech nebo při manipulaci. Co se týče vzhledu SVčka, tak jsou zde dva názory. Buď se lidem přímo hnusí a nepříjdou motorce na chuť a pak ten, kdy se člověk zamiluje do toho krásnýho kukuče kterej na vás kouká přes přední čočku světla. Takhle motorka má prostě duši a pomalu na vás až promlouvá.

Teď přes zimu proběhne větší údržba a vyčištění po sezóně.

2015
Dokoupil jsem si držák na kufr Kappa a pak repliku kufru Givi. Těším se na delší cestování. S kufrem to bude ještě větší paráda. Využil jsem ho hnedle cestou do Prahy na školu.

Další investicí bude obnova oblečení, gumy, a destičky.

2016
Na začátku roku jsem koupil pneumatiky Metzeler Roadtec Z6. Hodnocení je kladné, jsem spokojený. Krásně drží v zatáčkách, na mokru a zatím nevykazují větší opotřebení po 4000 km.

Při 36 000 provedena údržba v podobě seřízení vůlí ventilů, seřízení podtlaků, výměna oleje a gufer v přední vidlici a výměna svíček. Po servisu má motorka krásný sametový zvuk a je výrazný rozdíl oproti stavu před tím. Olej v předních vidlicích jsem nechal dát hustší a je trochu znát to, že jsou tužší.
Na Vánoce jsem koupil jiný výfuk. Současný je odřený od předešlých majitelů. Pořídil jsem originál, bez porušení a škrábanců.

Pokud by měl někdo nějaký dotaz ohledně motorky, tak rád zodpovím. ;)

lukados
lukados napsal 12.01.15 v 20:43

stejnej cajicek jako ta moje :D

DOMINATOR
DOMINATOR napsal 25.09.14 v 12:06

Nestarnouci motorka at slouží

Marty-CM
Marty-CM napsal 25.09.14 v 07:58

Hezká, ať ti dobře slouží

ghost_rider_cv
ghost_rider_cv napsal 25.09.14 v 06:09

Krasavice

spidi.cz
spidi.cz napsal 25.09.14 v 00:41

dobrá volba mě se taky kdysi líbila.