Honda PCX 125 (1917)

Vlastník gyuszi
Vloženo 3.6.2019
Aktualizováno 3.6.2019

Pěkný stroj, láska na první pohled, namontované turistické plexi

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Vždy velice ochotní

První dojmy - První jízda po 45 letech odpočinku od jednostopého stroje z Kosmonos domů cca75 km, naprostá pohoda. Jel jsem do 80 km/h - nový skútřík, kultivovaný zvuk, pěkný zátah. Na tzv idling stop jsem si zvykl brzy a už jej nevypínal.

Motorku bych doporučil pro - Denní ježdení do práce, lehký skutřík, dobře ovladatelný

Doplňky na motorce - turistické vysoké plexi, topcase 48 l

Pohodový skútr do města, ale zvládá to i mimo něj. Absolvoval jsem s ním první delší trasu po Šumavě. Čtyři dny ježdění najeto cca 700 km, spotřeba 2,4 l/100km. Pak servis u Denara. Postupně jsem si zvykal a zkoušel maximálku, tachometrových 110 km/h. Ve městě úplná pohoda, protáhne se kolonami bez problémů, brzdy fajn, v 80% stačí zadní, akcelerace v pohodě – rozzuřený bavorák s mladým vodičem přes křižovatku stejně jako já, potom ujel. Rozhodnuto, v létě okružka na Slovensko. Vyjel jsem na 14 dní, projel severem naší i slovenské republiky, jihem jsem se vrátil. Najeto 2200 km. Průměrná spotřeba 2,65 – zvýšila to dálnice Bratislava-Praha, kde jsem měl neustále 100 – 110 dle tachometru. Pak už jen ježdění do práce a občas výlet okolo komína, průměrná spotřeba po 12 000 km je 2,48 l/100km.
Škoda jí, 2. 4. 2019 havárka s totální škodou.