Honda CX 500 (1982)

Vlastník honza.vojak
Vloženo 1.6.2019
Aktualizováno 18.6.2019

Klasika z osmdesátých let, V-dvouválec s kardanem ala Moto Guzzi. Na 5tikilo velmi slušný výkon, krouťák i spotřeba.

První dojmy - Koupil jsem to jako nepojízdny vrak od pána, který ji naivně přitáhl z DE a pak se vylekal co s tím, hodně komponentů chybělo. A já zase naivně myslel kolik ušetřím když si to zprovozním sám. Takže prvni dojmy - první rok: renovace, opravy, shánění dílů. Ale stálo to za to...

Motorku bych doporučil pro - Tahle mašina je vyhledávaným kouskem, dle mého názoru, pro dvě skupiny: 1. fandové těhle retro strojů, ale různých levelů opečovávání a udržování. Ale stav co nejvíc origo. Řekl bych že statisticky takový stroj mají dlooouho, a nebudou to úplně mladí kluci 2. majitelé staveb a přestaveb, jak si o to ta mašina sama říká.

Z první představy postavit tolik módního kafáče sešlo. Chci cestovat - sklopený řídítka a minimální sedlo mi moc pohodlí nedovolí. Odřízlý přední blatník a často chybějíci zadní, to je dobrý tak pro showbike, u fungujiciho stroje chci i tu funkci.
Taky jsem nechtěl mrvit rám nějakým přílišným řezáním a navařováním, nemluvě o martyriu to nějak zlegalizovat.

Takhle to vypadlo když jsem to koupil: nepojízný orezlý vrak zakrytý kapotáží Pichler.

Líbí se Vám to? Nic moc co...
No tak realita byla ještě horší, fotka je příliš optimistická.
Ta kapotáž byla celá popraskaná, zevnitř už několikrát svařovaná. Spojená šrouby co se kde na podlaze našlo - tuhle se šestihranou hlavou a pružnou podložkou, vedle kámoš s plochou drážkou bez podložky atd.
Rám orezlý. Ráfky, vidlice, držáky stupaček - prostě všechno co má být stříbrný, asi eloxovaný (neřekl bych že na těhle ráfkách se dělal chrom), mělo patinu a škrábance.
Tak co, říkal jsem si, dám to do komaxitu...
Ta modrá barva byla amatérsky skříkáná, někdo z německých majitelů to vzal na hulváta přes samolepky na nádržky, emblémy na plastech...aspoň se ta barva dobře srhávala i nehtem.

Arko
Arko napsal 10.06.19 v 13:13 10b.

Pecka ja jsem na tom byl podobně.Že ušetřím ,,ventily,vačková hřídel a nakonec šály. Máš to pěkný.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.06.19 v 15:10

p.epanica
p.epanica napsal 02.06.19 v 11:48 10b.

...