Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2018)

Vlastník dave-lister
Vloženo 2.11.2018
Aktualizováno 1.1.2020

Původně jsem chtěl koupit jetou. K prodejci Hondy jsem si šel na to jen sednout jestli z toho došáhnu na zem...
Potom mi prodejce nabídnul zkušební jízdu...
Nakonec mi přišla zpráva abych si jí šel vyzvednout...

Motorka koupena od FIRMA:Moto Anex (Děčín III-Staré Město) - Vstřícný prodejce, doporučuji.

Yamaha XT1200Z Super Tenere: Technicky zastaralejší, poslední ročníky mají ošklivé barvy a navíc jen 19" přední kolo.

První dojmy - Hned jak jsem vyjel do první zatáčky tak jsem si jí položil skoro až na stupačku, hned jsem se s ní zkamarádil. Velmi lehké ovládání, i když jí tlačím do garáže nepřipadá mi tak těžká. Spoustu čudlíků, musím si nastudovat co to všechno dělá.

Motorku bych doporučil pro - Myslím že tato motorka je vhodná pro všechny.

Doplňky na motorce - Pouze to co dává Honda.
Takže šusplech, okrasný padací rám, hlavní stojan, tankvak, boční kufry.
Od prodejce mám namontované nižší sedlo do horní polohy. Původní sedlo mám schované pro případ kdybych ještě vyrostl. Z originál sedla na spodní poloze taky dosáhnu, ale člověk nemá takovou jistotu když balancuje a tak drahým strojem.
Boční kufry asi prodám a dám svoje starý hliníkáče. Padací rám asi doplním nějakým rámem co lépe kryje víka motoru.

Vyzvedával jsem jí společně s kamarádem, tak to bylo pěkný.
Zatím mám najeto jen 20km při zkušební jízdě a pak asi 500m od prodejce do garáže.

Podvozek je hodně tvrdý, takže se dá jezdit kudla po silnici. Až se k tomu dostanu nastavím si ho měkčí jak to mám rád.
Motor táhne dobře, už jsem měl i silnější ale na druhou stranu i spoustu slabších. Když si člověk přepne na manuál nebo na Sport, umí to slušně potahat.
Uvidím jak to pojede naložené s kuframa na dovolenou, ale odhaduju, že velice slušně.

Brzdí velmi dobře, na enduro až moc. Moje první motorka s ABS, snad mě ABS pomůže v krizovkách. Zatím tomu budu plně důvěřovat.
Při testovací jízdě jsem jí pěkně povodil po okreskách, automat řadil výborně. Chce to včas před zatáčkou upravit rychlost aby nepřeřazoval v náklonu. Při výjezdu ze zatáčky se mi podařilo párkrát lehce utrhnout zadní kolo.
Motor má hezký zvuk a žádné vibrace.
Myslel jsem že to bude mít systém Start Stop, ale zatím mi to na křižovatce ještě nechcíplo ani jednou.

LED přední světlo mi nepřijde nějak zázračné. Myslím že klasická žárovka svítí lépe. Ale asi to prodává tak to tam prostě dávají.
Originál pneumatiky sice pěkně jezdí po silnici, ale nějakou polňačku nebo terén bych neriskoval. Půjdou dolů, dám tam něco hrubšího.

Dnes jsem se byl projet, letos asi naposledy. Počasí přálo, teploměr ukazoval skoro 18stupňů. Zaměřil jsem se na automatické vypínání blinkrů. V manuálu jsem o tom nic moc nenašel. Nic se nemusí zapínat, systém je pořád aktivní. Trvá tak 5-10 vteřin po dokončení odbočky než vypne, ale zatím mi vypnul vždy když jsem to čekal.

Přes zimu Africu okufruju, musím vymyslet nějakou skrýš pro nářadí a povinnou výbavu. Pod sedačku se nic nevejde, v podsedláku je taková malá skrýš a druhá je u baterky. Nejsou špatný, ale když tam člověk potřebuje musí vyšroubovat dva šrouby, což docela zdržuje a prostor taky slabota. Prostor pod levým kufrem vyplním nějakým kastlíkem na vercajk. V origo sadě nářadí není skoro nic, dříve to byla skoro kilová taštička se kterou člověk udělal běžný servis nebo vydal kolo. S jejich sadou bych nešel ani na houby. Koupím sadu nářadí z nějaké starší Hondy a schovám jí do budoucího kastlíku.

První motorka která se zatím líbila každýmu komu sem jí ukazoval.

vasa1975
vasa1975 napsal 27.09.19 v 23:38 10b.

dave-lister
dave-lister napsal 13.02.19 v 18:24

JZdák: to je náhoda, moje bývalý XTčko. Ať slouží k vaší spokojenosti. No jo, jak jsem vyčistil garáž, musel jsem něco koupit. Bez motorky to nejde. :D

JZdák
JZdák napsal 13.02.19 v 16:58 10b.

Tak koukám že už máte nástupce za XT které od vás mám :) ať slouží a kolama dolů

bruttopyr
bruttopyr napsal 29.12.18 v 13:22 10b.

Nová Africa je už tak krásná, ale s touhle tricolorou už přímo neodolatelná!

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 22.12.18 v 11:39 10b.

kéž přináší jen pohodu a úsměv ..