Honda PCX 125 (2017)

Vlastník PMaXX
Vloženo 30.5.2018
Aktualizováno 7.5.2024

Po dalších 5ti letech je čas na změnu, asi to začnu plánovat jako kdysi na pětiletky :D

Yamaha NMAX: Hezčí než PCX - dle mého názoru. Lepší motor, technologicky bych řekl výše než Honda. Ale po pár minutách jízdy bolesti zad, prostě někde chybička v geometrii, bohužel pro mě nejduležitějši věc, riskovat jsem tedy nechtěl.

První dojmy - Nooo vzhledově je to takové sporné, něco se mi na tom líbí, něco ne, třeba na skutra mi nesedí klasické kovové řiditka. Jinak ale bez výhrad. Jízdní vlastnosti - s ohledemna 125ccm asi jedny z lepších co jsou na trhu. Padla do ruky hned, ale bohužel přechod z 200kg na takového prcka je trochu o hubu :D

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo potřebuje lítat krátké trati do práce, do školy apod... Nízká spotřeba je u toho super ;-)

Doplňky na motorce - Origo kufr, a chystám se na brzdové páky a vysoké plexi.

Takže jak to je, no šel jsem teď bohužel celkově dolů - objem, váha, velikost - a nebylo to příjemné jít níže.
S Gilerou byla plná spokojenost, jela super, sedělo se na ni perfektně,ale bohužel jediny v rodině jsem měl papíry jen já a tak se využila jen na 2-3000km ročně :( Kdysi na 50ccm skutru jsme najeli vice :(
Takže 125 byla jasná volba, moc klasické skutry vzhledově nemusím, take hledání spíše spotovnějšího ale za solidní peníz.

PCX je ted takový etalon 125 kubikovek, pro toho kdo na to jde poprvé super, pro toho kdo jde z 50tky super. Pro toho kdo jde z maxi skutru dolů - o držku.
Je to malinké, pneu tenké, takže v zatáčkách to netlačíte do náklonu jako těžkou váhu,ale padá to tam samo, zrychlení zvyk po pěti letech že přidám a za pár vteřin mám 120na tacho, teď, přidám a...nic... :D Teda jo,ale v poměru k předešlé se nic neděje.

Takže ano je to 125ka se vším co k tomu patří, věřím že se osvědčí a bude super, jen si na ni musím zvyknout. A hlavně a´t je spokojená drahá polovička a já si časem zas kupim něco velkého :D

PMaXX
PMaXX napsal 31.05.18 v 14:47

Plexi jdu koupit dnes, tak jsem zvědavy jak to bude vypadat, ale bez toho je to děs, od 80 to fuči nepřijemně jak maš kakočovy posez :D

JaRa550
JaRa550 napsal 31.05.18 v 10:49 10b.

V červené s kufrem vypadá hezky. Včera jsem na PCX viděl cestovní plexi vysoké asi 1,5 metru.

TondaBenda
TondaBenda napsal 30.05.18 v 14:57 10b.

10 b.