Yamaha XV 535 Virago (1998)

Vlastník Honza-53
Vloženo 15.9.2017
Aktualizováno 15.9.2017

Stále pěkná motorka i po letech. Koupená od majitele který ji opečovával 10 let. Zatím bez problémů.

První dojmy - Na rozdíl od Maraudera mi padla hned do ruky. Vyhovuje mi nízké sedlo, moto se dobře ovládá a jede tam kam chci já. Dobré brzdy, možná trochu slabší motor ale zvykneme si na sebe.Na moji výšku 175 cm je myslím tak akorát.

Motorku bych doporučil pro - Myslím že nejen pro začátečníky ale i zkušené jezdce, kteří se chtějí toulat krajinou a nemusí být všude první.

Doplňky na motorce - Koupeno s bočníma kuframa, rolkou a chystám se přikoupit zadní kufr.

Z historické Babety 207 jsem přesedlal na skútr - Benelli 125, ale i ten mi už pomalu přestával stačit , i když jsem s ním byl spokojený. Tak nezbývalo než jít do autoškoly a udělat si při důchodu papíry na velkou motorku. S učitelem jsme pak Hondičku CBF 600 zatížili svými dohromady asi 120 lety a Hondička vůbec neprotestovala. Sice byl ze začátku trošku problém bo na rozdíl od mého skútra to je o dost silnější mašina a na pro mně malém otočení plynem vyjížděla jako zuřivec nebo naopak nějak kuckala, ale asi to jinak to nejde, začátky bývají těžké. Vše se povedlo a já nedočkavý ještě bez řidičáku vyrazil s kamarádem do Motocentra Olomouc. Do oka mi padl modrý Suzuki Marauder 800 tak jsem ho tam koupil, a kamarád mi ji odvezl domů. Už jsem se nemohl dočkat až ji vyzkouším . A přišlo bohužel zklamání. Marauder nějak neposlouchal, vlnil se, hlavně při malých rychlostech tak do 40 km. Tak jsem ho nechal prohlédnout v servise Suzuki a tam zjistili že je to bouraný, má křivý rám atd. Tak zpátky do prodejny a tam se to pokusit vrátit, bo oprava by se mohla vyšplhat na 20 tisíc i víc. Technik ji projel, potvrdil že moto je bourané souhlasil s odprodejem zpět,ale po dlouhé debatě jen za asi o 10 procent menší cenu (původní návrh byl jít o více než 20 procent dolů !), a to vše ani ne po 2 měsících používání (ujeto 600 km) .Nakonec můj souhlas a vyplacení peněz.
Po čase padla má volba na sice slabší ale zachovalou Virážku 535,majitel ji měl 10 let a motobazarům, hlavně Motocentru Olomouc se vyhýbám obloukem.
Takže Vrážka je při jízdě klidná, poslouchá a nevlní se, alespoň do rychlosti něco málo přes 100 km. Batůžek jsem zatím nevyzkoušel bo se nějak brání, ikdyž se jí na skútru líbilo. Ale to si snad časem sedne.
Zatím mám málo najeto jen asi 300 km, počasí teď moc nepřeje, ale těším se na projížďky krajinou tak kolem 100 km/h a užívat si to při důchodu.
Spotřeba kolem 5 litrů. servis zatím žáden, ale svěřím to po sezóně kamarádovi k prohlídce a nějaké té výměně náplní.

Honza-53
Honza-53 napsal 17.01.20 v 10:47

Díky

Péša74
Péša74 napsal 14.01.20 v 22:06 10b.

Krásné Viragio .. hezky naleštěná

vildus
vildus napsal 22.09.17 v 10:26 10b.

Taky jsem na ní drandil dvě sezony a nikdy mě nenechala ve štychu

Je to dobrá motorka ...

MARTlN
MARTlN napsal 20.09.17 v 08:17 10b.

Klasika pekna.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 19.09.17 v 14:57 7b.

malé čopr baroko...