Yamaha XV 535 Virago (1993)

Vlastník Fist
Vloženo 12.2.2012
Aktualizováno 4.12.2013

Provedení vínově rudá metalíza, chromy jako nové. Výbava: plexi, rámy s předkopy, rolka, postranní brašny, nosič s opěrkou a carflagem a nádrž. pás s brašničkou. Další doplňky zmíněny v recenzi.

Motorka koupena od FIRMA:khmoto (Kutná Hora) - Zkušenosti dobré, prodejce vstřícný a seriózní - zatím 1 koupě

První dojmy - Překvapivě dobré. Motorka je lehká a dobře ovladatelná. Je dostatečně živá, svým výkonem mírně převyšuje některé jiné modely ve své kategorii. Na svůj "věk" je zatím spolehlivá.

Motorku bych doporučil pro - Všeobecně se soudí, že je vhodná pro začátečníky, "konečníky" a ženy celkově. Lze s tím souhlasit, navíc doplňuji, že nezklame žádného čopristu, pokud netouží po těžkém silničním korábu a vzrůstem neční nad cca 180 cm.

Doplňky na motorce - Veškeré doplňky uvedeny výše.l

Motocykl jsem pořídil v babím létě 2010 po asi dvoudenním hledání na netu a telefonických kontaktech s inzerenty - výběr byl zaměřen na značku bez omezení výkonu. Tachometr udával cca 36000 km. Vloni jsem měnil oleje (mot. 20W-50 Yamalube semisynt., kardan 80W90 metron GL5), filtry, svíčky, přední kolo jsem opatřil novou, užší - platnou dle TP - pneu s duší (o poznání lepší ovladatelnost). A pro "sichr" zakoupil novou baterku (ta původní je dosud funkční).
Handicap daný faktem, že je mašinka vybavena jen pohotovostním stojánkem a tedy postavena-opřena zaujímá dost šikmou a nestabilní polohu (nesnadná kontrola hladiny oleje atd.), jsem vyřešil zakoupením stojanu pro chopper - varieta pro virago (k zásilce přidán adaptér, který se snadno připevní zespodu ke karterům a ponechá se tam). Výška zdvihu je nastavitelná ve 4 úrovních. Manipulace překvapivě snadná. Najde se na netu v motobazaru. Také jsem vyčenichal v e-shopu Motogaráže praktický kožený pás na palivovou nádrž. Je na něm kapsička na doklady, klíče apod., samotný pás pak chrání povrch nádrže před tak častým podřením zipy.
Na mašince si cením příslovečné spolehlivosti, snadné ovladatelnosti a konečně i výkonu - původně jsem uvažoval i o silnější verzi, ale shledávám, že našim podmínkám vyhovuje, a delší štreky či výpady do zahraničí vzhledem k svému nastávajícímu kmetství neplánuji. Spotřeba do 5 litrů je příznivá, ale
pro obsahově malou nádrž postrádám indikátor množství paliva, což je sice nedostatek, ale lze si na něj zvyknout.
A konečně v neposlední řadě jsem navýsost spokojen s celkovým vzhledem
tohoto stroje. Dokonce i moje hodná manželka ho při prvním spatření spontánně pochválila.
V průběhu sezóny 2012 kromě běžné údržby vyměněny svíčky, sací hrdla (příruby) a podtlakové membrány i s šoupátky karburátorů. Ty byly vyčištěny a přetěsněny. (ND orig. Yamaha.) Zadní kolo bylo kompletně přezuto (Conti Milestone), motocykl dovybaven větším zadním kufrem, praktickou koženou sumkou a "chlastákem" - na současných fotkách chybí. V rámci posezónní celkové prohlídky byla osazena nová ložiska krku řízení (japan), ložiska předního kola, vyměněn tlumičový olej, brzdová kapalina a seřízena spojka.

Začátkem listopadu 2013, po 4 sezónách věrné služby, s nemalou lítostí "pro nadbytečnost" prodána na opačný konec republiky.

Alceste
Alceste napsal 25.03.19 v 19:06 10b.

Na stejné Yamče jsem se učil jezdit

benďa135
benďa135 napsal 31.01.16 v 19:36 10b.

Je moc pekna jako nova.ať stále slouzi

pavsa66
pavsa66 napsal 31.03.15 v 16:46 10b.

Pěkná mašinka gratulace a pohodu v sedle

fousek64
fousek64 napsal 07.03.15 v 18:44 9b.

dávám 10b.,a jako každému,přeji mnoho šťastných km. v sedle našich krasavic

Kulakdědek
Kulakdědek napsal 01.03.15 v 20:09 10b.