BMW R 850 RT (2003)

Vlastník Airborne
Vloženo 19.3.2016
Aktualizováno 18.12.2018

Pohodlná, příjemná,na delší cesty paráda, do města a hustého provozu chce ji dostat do ruky.

Motorka koupena od Otma (Třebíč)

Suzuki DL 1000 V-Strom: Koupě od známého.
Yamaha FZ6 Fazer: Koupě od známého.

První dojmy - Příjemná jízda, téměř na Vás nefouká, pohodlný posez, v nízkých rychlostech nebo při manipulaci na místě těžkopádnější, nutno si zvyknout a počítat s tím...každá jízda je však lepší a lepší.

Motorku bych doporučil pro - Já jsem na této motorce začínal,je to úplně můj první stroj. Snažím se jezdit hlavou. Známý mi řekl "těžce na cvičišti, lehce na bojišti", tak to tak beru. Je fakt, že když jsem potom sedl na něco jiného, tak nebyl problém s jízdou a manévrováním.

Doplňky na motorce - Navigace, 2xUSB, 1x12V zásuvka, voltmetr, horní a dva boční kufry.

Je to moje první motorka, první sezóna pro mě byla počátkem jara 2016.
Je těžší, cca. 279 kg, takže manipulace na místě nebo otáčení na malém prostoru chce cvik.
Nicméně je třeba s touto váhou přemýšlet, kam zaparkovat, aby člověk vyjel bez něčí pomoci, mohl se otočit apod. Na manipulaci na místě je třeba být obzvláště opatrný. Malé ostré kruhové objezdy, ještě klopené, z kočičích hlav a posypané štěrkem jsou obzvlášť zábavné
Jezdím teď s přítelkyní a to se musím občas mrknout do zrcátek, jestli ji tam vůbec mám. Nijak jsem to nepocítil na jízdních vlastnostech (váží 52 kg).

Na dlouhé trasy paráda. S "baťůžkem" a plnými kufry, spacáky a stanem je o poznání těžkopádnější, ale pro mě je výkon dostačující.

Na silnicích pěkné, pohodlné svezení, není co dodat. Není nijak záludná.

Zkoušel jsem i jiné moto (Yamaha Fazer, Honda Firestorm, Yamaha XT Supermotard, Honda Transalp). V porovnání s Rtéčkem samozřejmě všechny lehčí a obratnější. Každá moto má hold svoje, bavilo mě to na všech...ale jezdit delší trasy se dá nejpohodlněji na RT .

Ircos
Ircos napsal 24.02.21 v 21:43

Pěkný sroj i recenze. Nejde jinak, než za 10!

Ircos
Ircos napsal 18.02.21 v 20:47 10b.

Parádní stroj, navíc rozumný řidič motorkář. Skvělá kombinace. Přeji hóóódně štasných kilometrů.

Kathedra
Kathedra napsal 04.04.18 v 21:08 10b.

Také po ní pošilhávám. Na cestovním skútru jsem si zvykl na to pohodlí a ochranu a teď je mi na běžných motorkách zima...

Mitchi
Mitchi napsal 04.05.16 v 08:54 10b.

Nádherný stroj.
Píšeš přední kamera, jak ji máš uchycenou?

Decathlon
Decathlon napsal 19.03.16 v 16:01 10b.