KTM 690 Enduro R (2014)

Obecné

Motocykl mám: Ojetý
Pořizovací cena: Neuvedeno
Silné stránky

Pocitově nízká váha, výkonný a na spotřebu skromný motor, fakt to na jednoválec jede dobře, pak je fajn, že to má šestikvalt, a určitě pochvalu zaslouží brzdy a asi budu jedinej, kdo pochválí i ABS. Když vyběhne před předním kolem z křoví zajíc, pomůže v první vteřině spolehlivě nelehnout kvůli přebrždění. Spojka se ovládá nádherně jedním prstem, a zatím drží. Podvozek je silná stránka na dobré a na rozbité silnici, v offroadu při rychlé jízdě je na můj metrák měkčí, ale to je spíš můj problém a dá se řešit (pružinama nebo nežraním)

Slabé stránky

Chtěl bych kratší jedničku a o fous delší šestku. Jak správně tušíte, změnou koncového převodu se nic nevyřeší.
Popravdě jsem jinak vcelku spokojený, motorka je velmi úsporná na spotřebu, startuje, jede, je vcelku pohodlná a lehká. Obratnost na silničkách je skvělá, fkator zábavy velkej, a s Akrapem s dB killerem má hezký, a nepříliš hlasitý zvuk. Zvuk origo výfuku na volnoběh se mi popravdě moc nelíbil. Motor by mohl lépe snášet podtáčení a mohl by mít ještě méně vibrací, ale člověk musí vycházet z toho co je. Také nádrž by mohla mít o fous větší objem kvůli dojezdu, ale neřešit - jezdit! :)

Moje úpravy

- přestavba předku kvůli umožnění instalace plexištítu z KTM 450 RFR
- mechanická úprava zdvihátel ventilů jako opatření proti vypadnutí osy rolny na vačce.

Obecné

Moje závady nefunkční kontrolka rezervy - ještě jsem se nedostal ke zjištění závady
Použitý spotřební materiál Destičky Brembo, oleje Motorex (škoda že ostatní výrobci cojávím nepřejímají normu LC4/2007), podložky pod ventily originál KTM, gumy viz výše Pirelli MT21 a Metzeler Enduro3 Sahara, filtry ani nevím

Cestování

Dojezd na nádrž 250
Ochrana jezdce cestování
Možnosti uchycení zavazadel
Pohodlí jezdce

Sport

Použité destičky brembo sintrmetal
Úpravy motoru nejsou nutné, snad jen co jsem nechal přehrát palivovou mapu ze 30kW, se kterými jsem moto koupil na plný výkon a na Akrapoviče
Úpravy podvozku zatím žádné nebyly, plánuji časem silnějčí zadní pružinu, možná všechny...
Úpravy brzd. systému není třeba

Motor

Spotřeba oleje l/1000km 0?
Spotřeba paliva l/100km 4.5

Nabídka doplňků
Dostupnost dílů
Servisní síť
Ceny náhr. dílů
Zkušenosti se servisem Můj servis za humny (dobře, mam to z ČR 50 km) je v DDR v Zschopau moto Sturm. Je to v bývalé fabrice MZ a chlapi jsou vysloužilí motokrosaři. Jednání je super, co se domluví předem (čas a cena), tak platí.

Běžná údržba se nechá v klidu udělat doma. Otázka je, jak s elektrikou v případě poruchy.

Jízda

Terén