Jawa 50/05 (1963)

Aktualizováno 12.3.2015

Deník motorky
Nalezeno 32 záznamů

• Start trabantů

Tak zas uběhla nějaká doba, fík má nalítáno přes 4,5 tisíce, v létě, děšti, na sněhu v zimě, zkusil si jeden pád ze stojanu než jsem stihnul zavřít branku :D prostě se používá a musím konstatovat že bez poruch! Fotky jso

Vloženo: 22.02.2015
    Uskutečněno: 22.02.2015
  • 2500+

Tak mám nalítáno od složení víc jak dvaapůl tisíce, nevím to přesně protože se zničilo lanko tachometru (nové s obřím nápisem made in CZ) a já si toho nevšiml a v domění že je špatný šnek u kola jsem čekal až bude burza

Vloženo: 18.08.2014
    Uskutečněno: 18.08.2014
  • prvních 320 km

tak jsem toho draka dostavěl, v neděli jsem odpoledne najel 80 km a jen jsem po příjezdu domu trochu zvednul volnoběch, v pondělí jsem nebyl doma a dneska jsem přes den najel 250, sám tomu nevěřim ale ani jsem na tu moto

Vloženo: 10.06.2014
    Uskutečněno: 10.06.2014
  • závěr

tak,, mrzí mě že po takový době, ale tady je finiš, vlezla do toho maturita a hlavně byly díly u lakýrníka přes 4 měsíce a lak má teda do čtyřměsíční práce hodně daleko, ale fotky to krásně schovaly takže budete i tak př

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 08.06.2014
    Uskutečněno: 08.06.2014
  • konečně nějaký rozlišení

tak lak prej příští tejden, a v pátek jsem byl pro chrom, vypadá dobře ani drahý to nebylo - dvě podložky, držáky páček a ještě pozinkový rozpěrky do řídítek celý za 300 ale teda domluva je s tim člověkem doslova jako s

Vloženo: 15.02.2014
    Uskutečněno: 15.02.2014
  • přípravek

tady to je, snad je to čitelný

Vloženo: 11.02.2014
    Uskutečněno: 11.02.2014
  • šroubky, airbox, oprava tlumičů

tak za tejden už by měl bejt lak, počítám nejhůř za čtrnáct dní, to bude akorát abych si to přes jarní prázdniny poskládal protože pak nazdar hurá maturita a už by nebyl čas, prostě to bylo zmáknutý :D , po večerech co t

Vloženo: 04.02.2014
    Uskutečněno: 04.02.2014
  • do laku

vzal sem si ve škole volno protože sem si chtěl odvoz do laku zařídit v klídku, včera jsem ještě vše kontroloval, občas polechtal šmirglem, dneska jsem ještě jednou vše prošel, pak se nadechnul... a vydechnu až se mi plí

Vloženo: 22.01.2014
    Uskutečněno: 22.01.2014
  • nový pouzdra ve vidlích

tak! o víkendu jsem si zablbnul s výstružníkem a naposledy jsem na něco na fíkovi použil smirek :) ještě tenhle víkend musím každej díl důkladně překontrolovat a jestli bude všechno ok, tak začátkem příštího tejdne to dá

Vloženo: 20.01.2014
    Uskutečněno: 20.01.2014
  • kola s linkama

tady to je ;)

Vloženo: 13.01.2014
    Uskutečněno: 13.01.2014
  • podložka do rozety

tak abych zmenšil hromádky jsem chtěl včera dát do rozety ložisko, zjistil jsem že to taiwanci blbě okoukali a tak jsem musel dovnitř udělat podložku aby tam ložisko neplavalo

Vloženo: 12.01.2014
    Uskutečněno: 12.01.2014
  • skoro poslední úpravy před lakem

tak jsem byl za svářečem, jedna vidle už je i zabroušená, jsou z mustanga a měli na plíšcích o dirku víc, ale zase jsou parádně zachovalý, pak byla na podlážce nepěkná hrana v místě vybrání kvůli motoru se spojkou odzdol

Vloženo: 08.01.2014
    Uskutečněno: 08.01.2014
  • bez fotky :D pro fajnšmekry :D

Dneska jsem s bráchou oblík motorku do celý karoserie a zjistili jsme že perfektně sedí, už předtim jsem si pohrál se všema lajnama, návazností dílů a spárama, jediná věc co dělá neplechu je stupačkovej kříž, né a né ho

Vloženo: 04.01.2014
    Uskutečněno: 04.01.2014
  • prodloužený rám

rozměry jsou sice změřené přesně ale jsem si 100% jistej že na každym pinckovi to bude jinak, je to z jacklu 30*30*1,5, najistotu můžete uříznout těch 13 cm (tu kolmou část) to prodloužení radši odzkoušet, kdybych to teď

Vloženo: 02.01.2014
    Uskutečněno: 02.01.2014
  • motor v rámu

tak si krátim čas na lak :), dneska jsem dal nachromovat držáky páček, podložku pod šroub řídítek a ještě distančku pod šroubek od světla, taky jsem koupil novou obroučku světla a nandal motůrek do rámu, zapojil elektrik

Vloženo: 09.12.2013
    Uskutečněno: 09.12.2013
  • první start

tak je to tady, splácal jsem jen tak na oko nějakej šrot z půdy a přidělal do toho motor, vyndal jsem svíčku a venku to hází jiskru jak víno, tak jsem jí utáh, naředil benzín v poměru 1/25, nalil a šlo se na to, na první

Vloženo: 17.11.2013
    Uskutečněno: 17.11.2013
  • motor 2

tak ještě pár fotek s nasazenym karbecem, taky jsem seřídil zapalko, nalil olej - paráda, nikde neteče. A o víkendu to zkusim našlápnout, samozřejmě udělám video

Vloženo: 13.11.2013
    Uskutečněno: 13.11.2013
  • motor

V neděli jsem složil motor, kliku a ložiska jsem už den předem dal mrazit, ještě jednou arvou a benzínem do dokonala umyl kartery a všechny součástky, rozložil na ručník na ponku a začlo se, ložiska do horkovzsduškou nah

Vloženo: 11.11.2013
    Uskutečněno: 11.11.2013
  • nákup

Po tomto nákupu zbývá už jen obroučka předního světla, jinak mám vše co budu pro zbytek motorky potřebovat, vše supr zachovalé nebo nové, pořídil jsem ferodo lamely, kliku ckr s obyč pouzdrem (zpracování sice jak na táto

Vloženo: 06.11.2013
    Uskutečněno: 06.11.2013
  • Pokračování

Tak jelikož na poslední burze kterou jsem navštívil nebyly ani pěkný vidle, ani nádrž co neteče a neni pomlácená, volím novou stategii, první bude nákup dílů motoru a všeho co se vlastně dá koupit a na tyhle poslední dvě

Vloženo: 22.10.2013
    Uskutečněno: 22.10.2013
  • doleštíno

už jen rozleštit výfuk a všechno stříbro na fíkovi je jako nový, ty fotky jsou dost hrozný, přísahám že je to jak zrcadlo

Vloženo: 15.10.2013
    Uskutečněno: 15.10.2013
  • tak dorazila leštící sada

je to tu, leštim jako o život, zítra máme ve škole volno takže večer by tu měli být fotky minimálně poloviny hliníkových věcí, ráno ještě musim koupit osmistovku smirek na předbrus aby to šlo rychlejc, taky šroubky a opr

Vloženo: 14.10.2013
    Uskutečněno: 14.10.2013
  • hliník

Tak jsem shromáždil peníze na lak a už potřebuju jen lepší nádrž, takže 19 jedu na burzu, kde na mě doufám nějaká bude čekat, po večerech se tu trápim s leštěnim hliníku, to je mrcha, ale nějak to jde, fotka co jsem přil

Vloženo: 07.10.2013
    Uskutečněno: 07.10.2013
  • velkej pozor k tý matičce z minula

netroufám si ani doufat ale kdybych třeba někoho inspiroval k tem pár úpravám, tak tu že bude z rámu koukat šroubek a bude se na to šroubovat matička vynechte, má totiž svůj důvod že z rámu nic nekouká při nasazování kas

Vloženo: 23.09.2013
    Uskutečněno: 23.09.2013
  • Kulova maticka

tak jsem pořídil matičku na kastlík, jelikož sem to nechtěl řešit jako ostatní způsobem dám tam co najdu doma, tak sem v železářství koupil kulovou matičku z pěknýho plastu a dlouhej šroubek šestku, ten jsem uříz namazal

Vloženo: 19.09.2013
    Uskutečněno: 19.09.2013
  • věci do laku

tak sem vyfotil co mám v garáži v bednách a můžu směle začít po škole chodit po lakovnách jak a za kolik to udělaj, do toho čekám na peníze s objednávkou dílů na motor a tak

Vloženo: 08.09.2013
    Uskutečněno: 08.09.2013
  • stupačky

konečně další věc kterou už můžu finálově přidělat na rám, stojej 135 jedna na jednom krámku na netu, musim říct že jen pár věcí na fíka je z druhovýroby lepší než origoš, a tohle je jedna z nich, parádní pozink a žádný

Vloženo: 05.09.2013
    Uskutečněno: 05.09.2013
  • přehled zatim nakoupenejch věcí

chci aby měla dušička klid, takže skoro všecko co je načatý, dávám nový, pokud teda nezjistim že druhovýroba je horší než origo, potom schánim na burzách, nebo se taky pokoušim vyřešit věci líp, od matic se silonama kvůl

Vloženo: 02.09.2013
    Uskutečněno: 02.09.2013
  • rám v laku

tak mi konečně z práškový lakovny vrátili rám, je to dvouvrstvá vypalovací barva - 1 vrstva nějakej základ, rovnou sem to slisoval s kyvkou novym čepem a osazenim, dal štítek a misky řízení, a ten hnědej sajrajt co kouká

Vloženo: 30.08.2013
    Uskutečněno: 30.08.2013