Cagiva Raptor 650 (2001)

Aktualizováno 14.4.2016

Deník motorky
Nalezeno 29 záznamů

• Povýletní údržba

Dlouho jsem se odmlcel, jednak protoze nemuzu stahnout fotky do PC, a druhak - je zima a mam zazimovano. :-DD Chtel bych navazat na posledni zapis do meho denicku |-) a to tak, ze jsem prakticky hned po prijezdu, a

Vloženo: 26.02.2017
    Uskutečněno: 26.02.2017
  • Jižní Čechy a 860 km v sedle

S bratrancem (litrový V-Strom) jsme se sebrali a vyrazili Do Jižních Čech. Nakoupili jsme Interkomy F5MC - super věc! A náš cíl jsme vytyčili v Horní Radouni u Jindřichova Hradce, dále Jindřichův Hradec, České Budějovice

Typ: Dovolená
    Vloženo: 08.09.2016
    Uskutečněno: 06.09.2016
  • Tréning

Takže, minulý rok jsme sem házel i výlety, letos to docela flákám a házím sem jen údržbu :-D Aby nevznikla fáma, že je Raptor poruchový, nebo nespolehlivý, musím podotknout, že jezdím po všech čertech :-D O čem se

Vloženo: 13.08.2016
    Uskutečněno: 12.08.2016
  • Vyteklý benzín 2

Tak po několika měsících parádního lítání, mám opakující se nedostatek. Již na začátku sezóny mě potrápil vyteklý benzín do válce. Po 14denní práci a brigádě jsem se neskutečně těšil na motorku. Takže natěšenej letím do

Typ: Oprava
    Vloženo: 24.07.2016
    Uskutečněno: 22.07.2016
  • Ještěd s přáteli

Na Ještědu přímo nahoře jsem ještě nikdy nebyl. Z Děčína se mi moc po té rovince do LBC nechtělo, zkusili jsme v Rynolticích jet přes Křížany, ale cesta byla hnusná, drkotavá a rozbitá. Na Ještědu jsme si dali točenou

Vloženo: 09.05.2016
    Uskutečněno: 09.05.2016
  • Do Dolu na klobasu a zpet

Tak po vymene retezovky, bezneho servisu a zasprajcleho plovaku v karburatoru, konecne muj Raptor 650 vystrcil drapky :) V patek 29.4. ocumuju v Markvarticich obchudek s motorkami - jeste jsem tam nikdy nebyl - a vola

Vloženo: 03.05.2016
    Uskutečněno: 29.04.2016
  • Výměna řetězovky - 2. ČÁST - Finále

Pokračování probíhalo relativně dobře, špinavé části moto jsem vyčistil, šrouby vydrbal a postříkal konzervačním olejem. Co se týče samotné nejtovačky, je to pěkná sračka - ano koupil jsme ji za 900,- nicméně jsem si

Vloženo: 27.04.2016
    Uskutečněno: 27.04.2016
  • Výměna řetězovky - DID+Sunstar 1. ČÁST

Internet je docela plnej řečmi o tom, že jde řetězovka vyměnit za 10 - 15 minut...kecy :-D Dělám to prvně a než si ty věci prostě osahám, chvíli to zabere. Takže sem vypíšu postup, pro ty poseroutky, jako jsem já :-)

Vloženo: 19.04.2016
    Uskutečněno: 19.04.2016
  • Vyteklý benzín

Mohli jsme jezdit a krásně, ale my jsme si řekli NE! Krásný den svítilo, bylo kolem 18 stupňů, otevírám garáž, že půjdu jezdit, nasávám vůni benzínu, ale receptory v nose hlásí poplach. Ve vzduchu bylo toho benzínu až mo

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2016
    Uskutečněno: 06.04.2016
  • CNC páčky 2.

Tak dnes jsem pokračoval a dokončil, instalaci páček a gripů. Grip na levé ruce šel nasadit snadno a rychle. Zdržel jsem se jen na plynu, kde jsem musel vysunout plastovou objímku a přebrousit na brusce. Pak jsem opra

Vloženo: 10.02.2016
    Uskutečněno: 10.02.2016
  • CNC páčky 1.

Po delší době inovace :-) Takže Zbyn, z naší skupiny, mi dal skvělý tip. Díky Zbyne :-) Na této stránce a tu musím doporučit http://www.motomachos.cz/ jsem zakoupil CNC páčky a dostal jsem k tomu i gripy, ale desig

Vloženo: 09.02.2016
    Uskutečněno: 09.02.2016
  • Průběh zazimováním 2

Jak jsem již psal v předchozím zápisu v 2. bodu - do mého zazimování patří i design. Nechal jsem v lakovně pár plastů, vybral barvu a hle :-) je to docela slušný Až na jeden "nepovedený kus". mluvím o plastu na nád

Vloženo: 23.10.2015
    Uskutečněno: 23.10.2015
  • Průběh zazimováním 1.

Od 29.9. jsem zahájil zazimování. Pro mne zazimování znamená: 1) Motorku tam, kam po celý rok standardně hadrem nesáhnu, důkladně vyčistit, nebo ručně vybrousit a vyleštit svody a koncovky :-) 2) Poladit design - ta

Vloženo: 19.10.2015
    Uskutečněno: 19.10.2015
  • Konec sezóny - Fláje

Konec sezóny - Zahřál bike, vyrazil, směr Teplice, do Krupky, Dubí - zatáčky sjel 3x! (cítil se úchylně :-D). Moldava - krásná krajina, fotil ze sedu z nádrže. Fláje, hodně hodně lidí, netroufl si projet po přehradě,

Vloženo: 28.09.2015
    Uskutečněno: 28.09.2015
  • Inovace proužků

Dnes jsem nasadil nové reflexní proužky. Ty staré byly už natrhané a nebyly pěkně nalepené. Bez nasvícení, jsou decentní, po nasvícení krásně zářej :-)

Vloženo: 27.09.2015
    Uskutečněno: 27.09.2015
  • Sraz v Pekelných Dolech

Dnes jsem se zúčastnil spanilé jízdy z Pekelných Dolů do Horní Libchavy. Ráno v 10:00 zahřívám bike, sedám a razím směr Ústí nad Labem za kámoškou "Hornetkou" na ragbyové hřiště. Výlet do Dolů přes Benešov, Lípu, Pihe

Vloženo: 19.09.2015
    Uskutečněno: 19.09.2015
  • Instalace zásuvky 12V

Dnes nainstalována zásuvka 12V, k napájení navi. Chtěl jsem ji připojit na spínačku, aby do ní šel proud jen po otočení klíčkem, ale do spínačky už vedou kabely mě neznámých barev, tak jsme se to pokusili připojit na

Vloženo: 18.09.2015
    Uskutečněno: 17.09.2015
  • Okruh kolem Nového Boru

Tohle byla má první jízda, kdy jsem neměl cíl, okruh pěknej, jen v některých místech nepříjemná silnice, bylo to z vesnice Brniště do Mařenic. Nicméně za Peklem jsem našel luxusní zatáčky, které jsem si s libostí proj

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 13.09.2015
  • Pouzdro pro navi

Raptora doplňuji o pouzdro s držákem pro navigaci. Mám starší navigaci, tak pro mne byl porod najít správnou velikost. A když už jsem měl pouzdro musel jsem sehnat držák, na to už jsem neměl nervy, zvedl jsem telefon a v

Vloženo: 13.09.2015
    Uskutečněno: 09.09.2015
  • Nový zvedák na údržbu řetězu

Díky uživateli Kedaros, velmi mobilní a snadné použití a je z nerezu :-) (y) Dávám zlatého bludišťáka :-) Zvedák zdvihne kolo jen o pár milimetrů, moto je stabilní a kolo se točí volně. Použití je otázka 2 - 3 sekun

Vloženo: 07.09.2015
    Uskutečněno: 07.09.2015
  • Děčín - Rumburk - Mikulášovice - Doly - Děčín

Ve 12:30 oblékám kombinézu, zahřívám Raptora, vyrážím do města. Vybírám prachy na jídlo, mrknu naslepo na benzinu OMV. Setkávám se s Hornet 600 a KTM, tankuju plnou, čekáme na "dvácu" a "Husu", "R1". Valíme Krásná Lípa,

Vloženo: 05.09.2015
    Uskutečněno: 05.09.2015
  • Montáž širší řidítka

Toto by možná mělo být označeno jako "oprava", ale defekt byl celkem zanedbatelný. Šlo o pozůstatek po předchozím majiteli, který si z motorky v zatáčce vystoupil a levá strana řidítka se přihnula dovnitř. Zároveň jsem c

Vloženo: 03.09.2015
    Uskutečněno: 02.09.2015
  • Nové obutí

Tak jsem myslel, že tuto sezónu dojedu na těch hroznejch křuskách, s kterými jsem ji pořídil. No ale sehnal jsem od kámoše pár stovek zajetou přední pneu Continental Road Attack, tak jsem ji od něj vzal za 500,-. Ujel

Vloženo: 27.08.2015
    Uskutečněno: 27.08.2015
    Tachometr: 41983km
  • První skutečné svezení

Po dvou denním lijáku a po čekání na nový řidičák a po dvou měsících vymazlování své nové motorky, jsem konečně vyrazil. A rovnou jsem si dal pár cílů: Sžít se a projet celou nádrž! Ve 12 hodin sedám na motorku a razí

Vloženo: 20.08.2015
    Uskutečněno: 20.08.2015
  • První svezení

Konečně cca po 2 měsících, jsem usedl za řidítka malého ještěra. Mohl jsem jezdit dříve, ale své přítelkyni jsem slíbil, že na ni sednu až budu mít hotové rozšíření řidičáku. Svého slibu jsme dostál a první dojem z mého

Vloženo: 18.08.2015
    Uskutečněno: 18.08.2015
  • Malá generálka III.

Pouze doplňuji ošetřený řetěz, určitě s ním dám ještě tuhle sezónu. A na zdokumentoval jsem i nové plynové lanko :-D

Vloženo: 03.07.2015
    Uskutečněno: 26.06.2015
  • Malá generálka II.

Takže, dnes jsme dočistili karbíky, airbox, narovnali výfuk - museli jsme tam dát asi dvě podložky. Vyměnili jsme olej a filtr + svíčky, pár palivových hadiček jsme vyměnili. Budeme pokračovat: Brzdovými destičkami,

Vloženo: 24.06.2015
    Uskutečněno: 23.06.2015
  • Malá generálka

Dnes jsme odstrojili podstatnou část. Fotky jsou situačně popsané, co tam není vyloženě vidět, je roztřepené plynové vratné lanko. Práce na 4 hodiny ve dvou lidech. Asi tak 2,5 hodiny jsme povolovali 2 šrouby na karburát

Vloženo: 22.06.2015
    Uskutečněno: 22.06.2015
  • Nákup

Sehnat Raptora v origo stavu je dnes nepředstavitelně těžký, má jiné světlo, ale čert ví, z čeho je. Pár maličkostí, jako je sprostý držák za sedačkou, oděrky na nádrži, standardně popraskané plasty pod sedačkou. Motorka

Typ: Koupě
    Vloženo: 21.06.2015