Zásady bezpečného nákupu

 1. Nespěchejte. Dobře si obchod rozmyslete, zvlášt pokud se jedná o drahý motocykl. Podívejte se do profilu prodávajícího, jak dlouho má u nás registraci a v případě firmy také hodnocení.
 2. Domluvte si s prodejcem takové podmínky, se kterými budete oba souhlasit a nechte si zaslat kupní smlouvu pro nahlédnutí před podpisem na místě.
 3. Ideální je také si v emailu potvrdit podmínky pro případnou reklamaci. Pamatujte, že máte právo odstoupit od smlouvy do 14ti dní u obchodníka v případě koupě zboží přes internet, nikoliv ale u soukromé osoby.
 4. Při komunikaci si ověřte e-mail prodejce na internetu a chtějte také telefonní číslo, které prověříte přes Google.
 5. Pokud se na něčem důležitém domluvíte telefonicky, nechte si to potvrdit e-mailem.
 6. Jestliže máte pochybnosti, zda je prodejce solidní, zkuste na jeho inzerát reagovat z jiného účtu nebo emailu, abyste zjistili více informací nebo zda zboží nenabízí dál.
 7. V případě problému veďte s uživatelem spor a popište ho také uživatelům ve fóru. Dále můžete podat trestní oznámení u Policie ČR. Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení zboží. Nezapomeňte uvést, že chcete být informováni o učiněných opatřeních.

Jak poznat podezřelý inzerát:

 • Cena je poloviční nebo velice nízká, než je obvyklé u tohoto zboží a ostatních inzerátů.
 • Fotografie jsou stažené z internetu. Nechte si proto zaslat nové fotky, kde bude lístek s aktuálním datumem, aby bylo jasné, že zboží vlastní.
 • Většinou není možné osobní předání zboží. Často jsou to tyto výmluvy: služební cesta, v zahraničí, v nemocnice.
 • Prodejce nechce přistoupit na zaslání na dobírku (odůvodněno špatnými zkušenostmi), žádá zálohu předem.

 

Pamatujte, že server Motorkáři.cz pouze zprostředkovává kontakt mezi prodávajícím a kupujícím. Není schopen nést odpovědnost za dodané zboží a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání.

Pokud máte pochybnosti, nahlašte nám závadný inzerát níže.

Pomohla vám tato informace?