Silk Road, druhá etapa – pokračování

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

zoller (8) napsal 06.01.2024 v 22:17

Nádhera, dobrá trasa , zajímavé země a parádní fotky. Díky !! Jste frajeři .

trinidad (40) napsal 13.11.2023 v 09:14

Je to pěkný, ale jak se píše níže - trochu moc šou. Jel jsem to sám (V Strom 650) a zrovna Pamir Highway (za 2 dny z Sary tash do Dushanbe ) je z pohledu jízdy celkem v pohodě (pokud nenasněží).
K těm pneu a pomačkaným ráfkům, není to tím, že kluci foukají na malý "enduro tlak"? To často bývá, že lidi mají pocit, že na "špunty a pološpunty" musí foukat málo...akorát to neplatí na plně naložený cenduro..při dobře nahuštěný gumě se ráfek prakticky nedá oddělat..teda dá, ale pak už většinou odejde i zadní tlumič a někdy páteř jezdce..
...ale závidím, jel bych tam zas

Ondra066 (0) napsal 17.10.2023 v 16:08

herbik (5) napsal 27.09.2023 v 20:03

Ty utrhaný ventilky, zkoumali jste víc, proč vás to potkalo tolikrát? A bezdušový kolo by obstálo líp?

Flaxa (1) napsal 25.09.2023 v 20:17

Ahoj,příští rok se chystáme na Pamír.Rad bych prohodil pár slov a poptal se na nějaké věci.Muzes mi poslat PM s číslem.Diky Viktor.

31081 (680) napsal 25.09.2023 v 15:11

Díky,že tam můžu být aspon takhle.Osobně se tam už určitě nedostanu.Opět super počteníčko a Parádní cesta

TomH (0) napsal 24.09.2023 v 13:15

Jedním slovem, paráda ?

Jarda (281) napsal 23.09.2023 v 14:47

Najednou je to super. Pamatuji si na první komentáře k tomuhle tripu. Jo hrdinové za klávesnici jsou nejlepší.

Brukev (853) napsal 21.09.2023 v 16:34+1

Tedy za mě jeden z nejlepších cestopisů za dloooouhou dobu. Škoda že nemáme odvahu něco takového uskutečnit ( letošní cesta do Monaka přes Alpy je najednou nic ). základ je asi určitě super parta a hlavně odhodlání se vydat skutečně do neznáma.... normálně Moto výlety plánuji já ( pro naší partu ) ale tady bych byl ten 6tý vzadu ( a rád ) .

Takže já smekám a rád si zase něco přečtu.... tak ať Vám vyjdou další plány

Mirek

jets (522) napsal 21.09.2023 v 16:19+2

O tunelu ANzob píšete - V nadmořské výšce 2.700 m, dlouhý 5 km, bez osvětlení, bez ventilace. Silnice rozbitá na mraky, všude zatéká a stojí voda.

já teda nevím, jel jsem tudy v r 2017, světla už tam byly, ventilace ne, asfalt opravený bez jakýchkoliv problémů. Adrenalin žádný. to se jako za těch 6 let odpojilo osvětlení a tak rapidně se zhoršil asfalt, nebo jste si trošku zapřeháněli?

Já v roce 2017 napsal do cestopisu tohle:
Projíždíme tunel Anzob, kdysi nazývaný tunelem smrti. Dnes je ale opravený a jediná památka na tento název je hustý smog v celém nevětraném tunelu.

mich29 (8) napsal 21.09.2023 v 16:01

Klobouček a tichá závist ?. Ať se i další etapy vydaří.

Boro78 (54) napsal 21.09.2023 v 11:31

Paradny vylet, sam jsem absolvoval několik useku na transalpe v 2018. Posilam odkaz na dokumentarny film o obrovskem projektu vystavby dalnice "sever-jih" v KG. Je to mega projekt z pohledu extremnych klimatickych a geologickych podminek vystavby silnic. Jsou tam profi zabery na hory v KG a cely je to moc pekny dokument...https://www.youtube.com/watch?v=CPFAcOs40sE&t=1353s

mirechd (64) napsal 21.09.2023 v 10:38+1

Super borci...nemám čo dodať,klobúk dolu.