Šest zemí za sedm dní v sedle TDM.

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

blazin. (17) napsal 22.01.2013 v 19:35

mkcz:Jasne, to chápu , já jen že mě nebavi valet se u moře ani když jsem s rodinou, natož když jedu motodovolenou.To zkrátka jezdím a jezdím

mkcz (18) napsal 21.01.2013 v 22:09

blazin.: To mas pravdu, ale kdyz uz se clovek zene takovou dalku, tak i trochu toho tepla a odpocinku je treba uzit. Zmrzka, vino, Italky... Navic jsem toho mel obcas docela dost, jel jsem to na slabe motorce a prakticky jezdim na moto prvni rok, takze po delsich etapach jsem byl unaveny. Ale jinak jo, da se to stihnout i za tyden, jen to pak neni dovolena, ale takova trochu delsi vyjizdka

blazin. (17) napsal 21.01.2013 v 17:28

Ahoj, tak predne klobouk dolu, ze si to dal sam(i kdyz ja jsem taky takovej cvok, ze bych jel solo,ale s nekym je to fakt lepsi).Mas to moc pekne popsany a hezky fotky.No a kdyz vezmu, ze dva dny jsi lezel na plazi a temer nevyjel a dalsi dva dny mas kazdy den nejeto "jen"cca 150km, tak tohle kdyz odectu take me opravdu staci ten tyden.S tim kamosem(ktery mimochodem bydli kousek od tebe ) jsme si taky ze zacatku rikali, ze za den dame max.300km, ale kdyz uz je mas natocene v 16h tak proc stavet a kempovat, kdyz je pekne a dlouho videt .Takze davaj a kempovali jsme az kolem 19-20h a to mas natoceno 400-500km jen to fikne

mkcz (18) napsal 20.01.2013 v 22:05

Hezké čtení, také něco podobného plánuji. Vtipně a čtivě napsané.
Zmínil jsi Sardinku, já tam loni byl... Připojuji se k názoru, ze sedm dní je sakra málo. Inspirace u mne na webu... //kandrac.cz/moto/sardinka_2012.php , praktické informace mohu poskytnout. Ostatně letos v září se tam chystám zas.

rafanvm (2) napsal 19.01.2013 v 18:27

Pěkné počtení a fotky. Souhlasím, že Sustenpass je jeden z nejhezčích ve Švýcarsku. Jel jsem ho obráceně, ale příště si ho dám jako vy. Měli jsme podobnou trasu ve 2010, ale Francii jsme nestihli, ikdyž byla v plánu. Nepřálo nám počasí a byli jsme pozadu oproti plánu.

blazin. (17) napsal 18.01.2013 v 21:13

Já vím, byl jsem tam 3týdny v kuse na dovolene , ale i tak si myslím, že to co chci videt ze sedla, tak na to mi ten tyden stačí...nechodím po pamatkach,ale jezdim a jezdim

riccie (20) napsal 18.01.2013 v 19:32

blazin: jak myslíš .Já tam byl týden na motocyklu a nadával jsem si jako špaček,že to nebylo na 14 dní.Je tam krásně.

Hnilda (36) napsal 18.01.2013 v 19:23

blazin.díky za info

blazin. (17) napsal 18.01.2013 v 19:10

Stačí občanka, Švýcarská federace není sice v EU, ale je platným členem Schengenskeho prostoru, takze občane EU jen na občanku.

blazin. (17) napsal 18.01.2013 v 19:08

to riccie:Dovolim si nesouhlasit ,pokud pojedem tu Sardinku, tak vyrazim v sobotu rano-dojedu do Obertilliachu(cca 50km od Cortiny dAmpezo) kde mam znamou u ktere přespime-najedu 640km.Druhy den dojedu v pohode do Livorna dalsich cca 600km kde prespim v kempu.V pondeli rano trajekt na Sardinku, po ktere chci jet okruh ktery měří cca 500km, na což mi v pohode staci 3dny.V patek trajekt,sobota cca 600km do Rakouska a v nedeli vecer jsem doma

Hnilda (36) napsal 18.01.2013 v 19:06

Moc pěkný a fotky taky super chci se zeptat letos jedem do Francie a chceme přes Švýcarsko potřebujem tam pas nebo stačí občanka?Díky za odpověď.

TondaZ (3) napsal 18.01.2013 v 17:41

Pěkně napsáno, hned se člověku zvedne nálada, když čte o známých místech a vzpomíná jaké to bylo.

kangalik (0) napsal 18.01.2013 v 00:12

Pěkný počtení Petře,jen jednu chybu to mělo, a to že jsem tam nebyl a asi jen tak nebudu,s tou moji Bandaskou...

riccie (20) napsal 17.01.2013 v 21:52

Pekny .Jen jestli mohu k ty Sardinii na tyden,to je docela vrazda .Pokud mas tak malo casu,zustan spis u Lago...

VEVERKAČ (0) napsal 17.01.2013 v 21:07

Super článek

blazin. (17) napsal 17.01.2013 v 17:54

Na letosek mam v hlave nekolik verzí a to proto, ze nevím jak budu mit v lete cas...Bud projezdime okolí lago Irdo a lago di Garda, to by bylo na prodlouzeny vikend a nebo bych chtel zkusit Sardinii a ta je na tyden, ale ted opravdu nevim jak na tom budu casove(tak do konce unora budu vedet), nic mene mne velice tesi Váš(tvuj) zajem a nebranim se nicemu

RomanXX (14) napsal 17.01.2013 v 17:03

Tak jsem to dočetl. Prožíval jsem to s vámi, jako bych tam byl. Rád čtu o všem, ale jsou-li to mně známá místa vynořují se vzpomínky a i scenérie.
Pokud pojedete někam do tepla, docela bych jel rád s vámi. Máme stejný styl cestování. Kontakt na mne je na profilu. Budu rád pokud se ozvete. Krásný den.

Milan1963 (273) napsal 17.01.2013 v 16:23

Hezký cestopis, raději jezdím na východ, ale jak vidím, i do Alp se to vyplatí.

RomanXX (14) napsal 17.01.2013 v 16:03

Super čtení. Tím že do těchto míst jezdím často, tak bych si dovolil jednu opravičku - z Aosty se jede do Francie přes San Bernardino Piccolo.
Snad prominete

blazin. (17) napsal 17.01.2013 v 15:23

Fotek mam vic, ale jak jsem to posilal poprve, tak mi to nejak nedoslo, ze bych jich tam mohl dat vic.Jinak reakce me vazne potesili, cekal jsem, ze me tady nekteri rozcupujou na kusy

Finč (89) napsal 17.01.2013 v 13:47

Ty fotky už aby bylo léto... A díky za inspiraci

tatook (3) napsal 17.01.2013 v 11:16

Pěkně čtivý cestopis a částečná inspirace, kam letos vyrazit. Díky...

PeťanM (0) napsal 16.01.2013 v 23:14

Pěkné počteníčko, na mnoha místech jsme také byli a zvláště teď v zimě se to čte jedním dechem. Díky za pěkné vzpomínky, úžasné...

iman (25) napsal 16.01.2013 v 22:49

Príjemné čítanie..Motorky pekné príroda tiež takže niet čo riešiť.

vladl650 (6) napsal 16.01.2013 v 22:15

Veľmi dobrý článok,niektoré veci som prešiel,iné by som zatiaľ iba chcel.Fotky nádherné ,mohlo ich byť viac.

SkaldaXX (7) napsal 16.01.2013 v 22:02

Obdivuju každého, kdo si dá tu práci a věnuje svůj čas napsání jakéhokoliv cestopisu. Já se k tomu za 12 let cestování po Evropě prostě nedokopal. Díky takovým cestovatelům - spisovatelům jako jsi Ty, člověk tu zimu přečká mnohem snáz . Podstatnou část cesty, kterou tady popisuješ jsme si letos také znovu projeli, takže jsem si při čtení příjemně zavzpomínal . Přeji mnoho dalších šťastných kilometrů na dvou kolech a třeba někdy někde na cestě ahóóójjj...

Pivko (85) napsal 16.01.2013 v 21:55

když vyjde počasí ,tak je úžasnééééé. Jedu tam letos zase.

Slezsky (15) napsal 16.01.2013 v 20:44

Ách jó Alpy Můj sen,snad letos poprvé do Alp

blazin. (17) napsal 16.01.2013 v 19:35

Děkuji všem za kladné reakce a musím říct, že bych si asi nedovolil někomu hanit cestopis, protože vím co to dá práce to nějak sesmolit .Samozřejmě, ze po odeslání a následném přečtení bych něco udělal jinak, ale byl to můj první a tak si ty chyby sám sobě odpustím

hondista (6) napsal 16.01.2013 v 19:25

Až půjdu za týden volit prezidenta,
tak dám do obálky fotku TDM

Předchozí
1 2