Motodovolená s bratránkem 2023

Motorky vytahujeme z garáže, dáváme snídani a hovor/nehovor s paní domácí, domluva je lepší, než v Itálii, nasedáme a pelášíme směr Tržič a dále k hranicím Rakouska. Projíždíme tunelem přímo na hranicích a hned za tunelem ha...mladý vojín rakouské armády ve službách tamní Polizei...Halt!!! Kontrola dokumentů, vy jste migranti!...Ne, my ne, my se vracíme zpět domů, jsme turisté..ty bláho, jedeme na motorkách, ne v dodávce!!

Danke, Tschüss..  Po "divné" kontrole dokladů pokračujeme na Klagenfurt, rozhledna Pyramidenkögel. Vyhlídka boží, výtah do 11 patra boží, párek v rohlíku taky boží. Dálnice směr Vídeň...no, božínku, ..strnulý posed, sledování rychlosti, sledování paliva...stejná historka jako při každé jízdě po dálnici. Na závěr sjezd na Mikulov a..jsme doma. 5 km kolona k hraničnímu přechodu, bordel kolem cest, tráva vysoká. Jak se říká, všude dobře, ale doma, doma, tam je přece nejlíp..., a proto v roce 2024 zase vyjedeme, zase za hranice, Rakousko a další příhraniční země, je toho tolik, stačí ukázat prstem na mapě a taky snad nás bude víc, ať je větší sranda, uvidíme, dá-li zdraví, naše motorky zn. Triumph a Honda (možná bude něco jiného), nás určitě zavezou, kam jen budem chtít. Čtvrtý den najeto 559 km, celkem 1719 km. Tak ahoj :-) !