Z Bratislavy do Banskej Bystrice a späť - za 16 hodín

Maťo mal v tento deň zápas, na ktorom nesmel chýbať, takže ráno ťahal do Bratislavy po vlastnej. My so segrou sme odišli o hodinku na to, stále ešte výletným tempom...a ako inak, riadnou okľukou. Ako malí sme chodili každé leto do Virtu. Je to malá dedinka hneď vedľa Patiniec s rekreačným strediskom. Je tam nádherne, no nachádza sa skoro na najjužnejšom bode Slovenska. Úžasné na tom mieste je, že za celú dobu sa absolútne nezmenilo. Segra to chcela vidieť a zažiť trochu nostalgie, takže voľba cesty bola daná. Tak sme vyrazili. Slovenská Lupča a potom ešte cez Šalkovú hore na Poniky. Krátka ale nádherná cesta plná ostrých vracákov. Cesta ďalej Čerín, Sebedín, Lieskovec, Hronská Dúbrava. Smer juh, a ako ináč – cez Štiavnicu. Tento krát sme šli cez Štiavnicu inou cestou. Ďalšia nádherná enduro vložka sa skrýva od Trnavej Hory. Je treba vedieť trafiť dve-tri odbočky na lesnej ceste tak, aby ste sa dostali do dedinky Močiar. Ďalej už sa treba poprepletať do Štiavnice. Prvú prestávku sme mali na Klopačke – v miestnej čajovni.
Znovu, môžem len odporučiť ako skvelé miesto na oddych a načerpanie energie. Z terasy čajovne je nádherný výhľad na mesto.
Cesta na juh pokračovala cez Počúvadlianske jazero na dedinku Baďan. Odtiaľ cez Jabloňovce na Levice. Potom už sa cesta začína narovnávať. Schválne som vybral cesty menšej triedy, takže stretnúť auto bolo v istých častiach do cela raritou. Potom už len v rýchlosti – Kalná n.Hronom, Tekovské Lužany, Veľké Ludince, Gbelce do Moči. Z nej to je len kúsok do Virtu. Trošku sme sa poobzerali, oddýchli si a ťahali domov.
V Komárne sme sa osviežili fajnou zmrzlinou a pokračovali cez dedinské cesty do Bratislavy. Cesta z Tôňu, cez Číčov do Medveďová je výborná tým, že je úplne prázdna a dá po nej držať celkom svižné tempo. Potom už len povinná jazda cez Gabčíkovo, Vojku, Dobrohošť a Čuňovo domov.
Ubolení a uťahaní sme úspešne dorazili domov. Musím ale povedať, že som sa skvele vyjazdil. Celkom to vychádzalo na 16 hodín za dva dni. Takmer štyri týždne na to, som motorku nemusel ani vidieť.
Nie je to žiadna supercesta, ale celkom pekne vyjazdenie na západné a stredné Slovensko.