Nordkapp 22

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

sweetM (28) napsal 13.03.2023 v 10:20

Pěkně napsané, zajímavé informace. Estonsko, stejný dojem, studení, tak nějak neupřímní, neochotní.

Frenkie65 (0) napsal 01.01.2023 v 14:39

Míšo. Po 1/2 roce mi to došlo. Co to mělo znamenat jet se sjetou gumou na 10.000 km výlet do netramtáryje?

LazyFrog (0) napsal 25.12.2022 v 16:27

Super čtení, moc líbilo.

DomT (1) napsal 30.11.2022 v 10:55

Super čtení. Jen jsem se pozastavil nad tím, že ti došel benzin, když benzínka byla 100km a dojezd byl také 100km. Z vlastní zkušenosti vím že počítač s tím odjezdem dost přehání - myšleno tak, že ukazuje méně, než se ve skutečnosti dá dojet. A ze zkušenosti z vlastní Hondy NT1100 je rezerva po rozsvícení hladového oka 3L tak předpokládám, že Afrika to bude mít stejné a to na 100km fakt nevyjde

Emper (-2) napsal 30.11.2022 v 10:00

Moc pěkné..taky sbíráme odvahu už dlouho .. počasí na severu je zkrátka takové a jen málokomu se podaří projet jakžtakž suchou gumou...Paráda..

KALUP (32) napsal 29.11.2022 v 21:55

pěkně napsané , žádné zbytečné kecy .

Hnilda (36) napsal 27.11.2022 v 20:49

Chlape klobouk dolů to se jen tak nevidí

mendosk (13) napsal 26.11.2022 v 08:46

Zabudnúť nepremoky na trip do Nórska je dosť blbé
Ja ich ani nebalim, rovno si ich obliekam. Počasie je loteria ale už viem, kde je tá všetka voda ,ktorá nám tu chýbala
Veľa zdaru

mimo (20) napsal 25.11.2022 v 20:13+1

Pokaždé, když jsem rozhodnut vydat se tímto směrem, někdo napíše cestopis, ze kterého je mi zima, takže jsem nucen počkat až se opravdu oteplí abych mohl vyjet :)
super napsané a já se jdu ohřát do vany

Targus (429) napsal 25.11.2022 v 19:20

K tomu "bezkontaktnímu" zážitku v Pobaltí asi tolik.
Pobaltí prošlo a prochází dost drsnými změnami. Oproti dřívějšku mám pocit, že tam lidi ztratili chuť vůbec žít. Opravdu to tam dříve bývalo jiné.
1/ dost brutální zacházení s ruskou menšinou
2/ dosti šílený ekonomický rozval v devadesátkách
3/ hromadný úprk do "zbytku světa" (hlavně EU, ale i do Ruska) za prací.

Výsledkem je pak třeba tohle "zklamání" návštěvníka, jaké jste prožili vy.

SimplyGreen (7) napsal 24.11.2022 v 15:02

Urobili ste jednu velku chybu v andenes ste si nekupili listok na pozorovanie veleryb.
Nalozia Vas do clnu a po pol hodinke uz ich budete mat na dosah ruky.
Neskutocny zazitok..lofoty su nadherne...

mirosku (0) napsal 24.11.2022 v 13:54

Ahoj, ja som jeden z toho tria Slovákov z trajektu z Helsínk. Krásne si to napísal a pekne ste sa mali. Mne vyjde cestopis tu na sviatky 25.12. Videa už sú na youtube pod nickom mirosku. Pozdrav parťáka a želám krásne motorkárske sviatky a veľa šťastných km.

k2j89 (25) napsal 24.11.2022 v 10:58

Super výlet, škoda toho počasí, ale tam si člověk asi nevybere. Třeba se tam také jednou dokopu

31081 (679) napsal 24.11.2022 v 09:54

Norsko,Nordkap-to si vždy rád přečtu Pěkně napsáno,pěkné fotky.Nordkap je už dlouho můj sen.Ale čím víc čtu cestopisů,tím víc se mi vzdaluje A nemám na takovou cestu partáka..

mrkvojed (43) napsal 24.11.2022 v 09:39

No vážně pěkný moc hezky jsem si početl a hlavně, jelikož mám podobný výlet v hlavě taky připravený, tak pro mne super inspirace hlavně díky za sumář na konci cestopisu, speciál pro mě hodně přínosný.. díky a chlapi, užívejte si dál takovýhle parádní vejlety

mardock (73) napsal 24.11.2022 v 08:57

Jeli jste to pěkně poctivě kolem dokola. Pro mě inspirativní. Díky

Snowball (25) napsal 24.11.2022 v 08:56+1

Oh, krása! Mockrát mě už napadlo, že bych se chtěl podívat do Finska, a taky do Norska, a když už je to tak podobným směrem, tak ideálně to vzít najednou. Vždycky když jsem to plánoval a propočítával, tak mi to vycházelo minimálně na 2 týdny jen objet Botnický záliv, nebo 3 týdny až na Nordkapp, a tak jsem to vždycky odložil s tím, že tolik volna budu mít nejdřív za 20 let. Za půl roku jsem na to zapomněl, a dostal ten nápad znovu, a znovu se dopočítal ke stejnému výsledku. A takhle už několikrát Díky za důkaz že to jde, hned mám o motivací víc!