Po Filipínských ostrovech na malých Hondách

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Mark108 (15) napsal 26.06.2018 v 20:02

Good job. Projet Filipíny na motorkách je můj sen. Žil jsem tam 2 roky a užíval si moto pouze pro lokální dopravu (stálo to za to!!!). Pro další zájemce o podobné dobrodružství, bacha na jiho-západní část Mindanaa (speciálně Zamboanga a spol.), dál jak po Cagayan de Oro bych nejel ani za lechon-baboy = snadný způsob jak se stát rukojmím islámských separatistů nebo rovnou skončit pod drnem. Severo-východní část Mindanaa je OK.

vlkatec (0) napsal 25.06.2018 v 08:06

Doobry, pane kolego 👍

hrtak (5) napsal 16.06.2018 v 11:17

Když pominu že nevíte nic o mém názoru na EU, o tom jak a s kým cestují a že tedy ano - na Boracay je asi 10% elektrických golfových vozitek, tak byste si v první řadě měl vytáhnout hlavu z pozadí a uvědomit že komentujte osobní cestopis na motorkářském portálu a nikoliv dokument National Geographic.

PasarloPipa (-22) napsal 16.06.2018 v 09:05

Hrtaku, místo toho vašeho ubohého mínusu (já vím, dost IQ k nějakému argumentu chybí), zkuste napsat v čem nemám pravdu. Melete v článku hovna a ještě za to chcete pochválit? Byl jste 4x v Asii nějakým sockoletem za 1500,- hahaha, jsem z toho úplně vedle... :D Smutný život musí vést všichni €U hajtři, chtěl bych vidět, kdybyste se tam někde vysekali, za jak dlouho by přijela sanitka... Na tom Boracay jste snad ani nebyli, jinak byste si těch elektro tříkolek museli všimnout, kolem D-Mall je je jich plno.

hrtak (5) napsal 15.06.2018 v 20:43

PasarloPipa : to vypadá na dost smutný život tvl chodit hatovat články na motorkářích a dávat jim nejhorší možné hodnocení. Koukám dle historie vašich příspěvků a hodnocení profilu nejsem první koho jste poctil chytrými názory. Beru to jako čest .

PasarloPipa (-22) napsal 15.06.2018 v 19:45-3

Tak jo, Filipíny z rychlíku...jen pár poznámek ...filipínská kuchyně je rozmanitá, protože Filipíny ležely v cestě obchodních tras, takže byly ovlivněny Čínskými, Arabskymi a Japonskými obchodníky, ale také Malajskymi piráty, takže Španělský nebo Americký vliv nebyl jediný, Tradiční filipínské jídlo je chicken adobo a není to kuře v sladké omáčce, ale kuře v omáčce z octa, sojovky, bobkového listu, cibule a česneku ... Ty výkřiky o EU nechápu, když se vám na Filipínách tak líbilo, tak jste tam měl zůstat. Neměl byste tam ani eurounijni plat, ani eurounijni zdravotní péči například. Pokud se vám nelibi EU, doporučuji městečko Puerto Princesa - v poledne je tam na křižovatkách takový smrad ze spalin, že se vzduch skoro nedá dýchat. Když jsem byl naposledy na Boracay, tak tam po ostrově jezdilo víc elektrických tříkolek, než se dá potkat elektroaut v kterémkoli eurounijnim městě. V tomhle držím Filipíncům palce, protože si zaslouží dýchat čistší vzduch, než to co leze z amerických motorů vyrobených někde v roce 45, které jsou pořád v provozu v některých jeepnys. Jako seznam toho co jste na Filipínách viděl možná dobrý, jinak ale o Filipínách nevíte skoro nic. Sorry jako...

Duster93 (11) napsal 14.06.2018 v 09:48

Pěkně napsané , a z drobných chybek bych si nic nedělal. V každém delším textu se najdou, a postupně je vychytat, to chce čas, a kdo ho dnes má nazbyt

hrtak (5) napsal 12.06.2018 v 15:07

Ondra-CZ jj nejvtipnější letiště kde jsem byl, ale letos mají otvírat nové přímo na Panglo, takže bude po zážitku :).

Ondra-CZ (0) napsal 12.06.2018 v 14:42

Parádní cestopis. Takovou cestu bych taky moc rád podnikl, protože vím o čem přesně píšeš. 26.-28.1.jsem je díl po Boholu na skútru, kam jsem dorazil trajektem z Cebu. A za 14 dní jsem pak vyzkoušet XR150 na Coronu! Bohužel na víc cestování na dvou kolech nebyl čas.

A odlet z Tagbilaranu je fakt prdel. V hotelu na nás zapomněli s taxíkem. Odjížděli jsme tak půl hodiny před plánovaným odletem. Zachvatila nás panika i stres dohromady. Když nás pak vyhodili u letiště, vbehli jsme dovnitř. Zjistili jsme, že tam jsem ještě s obrovským předstihem Dvě přepážky a kufry padají rovnou na letiště 😊 stihli jsme i slepeckou kapelu 😊

N_i_C (0) napsal 12.06.2018 v 07:56

Moc hezky se to četlo, díky!

hrtak (5) napsal 11.06.2018 v 12:49

OndraCB: jak jsem psal níže, bohužel už mám článek uzamčený a nemůžu ho upravit, bylo to nějak o dost rychlejší než jsem čekal. Ty "vadné" obrázky je pak nějaká chyba webu, uploadoval jsem to skrz ZIP a všechny fotky co jsem chtěl to nahrálo, ale k nim ještě i tyhle "prázné".

OndraCB (101) napsal 11.06.2018 v 12:34

Většina galerky se mi nenačte. Bude opraveno?

hrtak (5) napsal 10.06.2018 v 23:18

Komu se líbilo, tak nášup v podobě recenze XR150 je tady: https://www.motorka.../motorka/?mid=117365 případně můžete ohodnotit i další moje motorky . V článku jsou nějaké drobné gramatické a stylistické chyby, ale motorkáři.cz mi článek zveřejnili nějak moc rychle a je už zamčen pro úpravy, takže proto jsem ho nestihl uhladit.