Okolo republiky

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Concionator (5) napsal 23.09.2015 v 00:59

Parádní cesta! A palec nahoru za itinerář...

Li. (-3) napsal 16.05.2014 v 20:38

super !!

Danielos (4) napsal 21.03.2013 v 13:20+1

Tady je pacientů víc

cortes (0) napsal 26.02.2013 v 14:14

limick (7) napsal 04.02.2013 v 20:51

no já si to alespoň přiznám

seikos (975) napsal 01.02.2013 v 14:08

limick: ty seš fakt pacient

limick (7) napsal 01.02.2013 v 12:40+1

Kritikům vzkazuji - autista nejsem, to že jsem trošku zatíženej na psaní, není autismus a ani žádná jeho forma, prostě mě to baví. Psaní, čtení, štrachání se v mapách, prostě koníček. Ne každej musí být stižen nějaou formou postižení jenom proto, že dělá něco jinak než někdo jinej. To že jsem si udělal předem podorbnej itinerář, to je myslím v pořádku, nechci používat navigace jako nějakej neumětel, hezky po staru a proto jsme si udělali itinerář, abychom nemuseli na každým rohu tahat mapu. No někdy to úplně přesně nevyšlo a jindy jsme zase nemínili na chopperech a cestovce jezdit po lesních cestách - takže vybrána skoro ideální cesta. Pro ty co vyčítají tankování po 100 km, tak proč ne, nevím kde bude přesně další pumpa a raději jezdím s plnou nádrží, než někam jet na knop a doufat. 8 dní je tak akorát abychom si užili dovolenou a zbytečně se nerasovali, proč - jsme na dovolené a ne na útěku. Ano nebyli jsme první, ale určitě ne poslední, kdo to absolvoval. Taky jsme nesčítali každou korunu, jak se někdo mylně domnívá, ale je to jen proto, aby si i ostatní mohli udělat zhruba mírnej přehled, takže ne kvůli sčítání, ale kvůli informovanosti ostatních kolegů - normálních kochacích motorkářů, kteří se jedou normílně projet a ne trhat kilometrový rekordy. Někdo ujede na 15 litrovou nádrž 200 km, já mám na tý 500 nádrž na 13 litrů, takže na pohodu. Lituji pouze Seikose, že nerozezná odstavce, kterých je tam taky požehnaně. Jinak připouštím, že je to docela dlouhý, ale ta cesta se tak odehrávala, tak proč ne. Ono taky cestpis z dovolené na 1 A4 není cestopis, ale trošku rozvitý fejeton - četl jsi někdy třeba nějakou knihu, tak alespoň o 200 stránkách, ať toho nechci moc a hodnotit někoho podle toho, že tankuje častěji, to je taky dobrý, máš mou hlubokou úctu. Pro Drouda vzkaz, ano přiznám se, že jsme byli trošku otlačení, zase ne tolik, jako když jsme loni jeli 650 po okreskách ze severu Čech na Lipno a zase na sever, taky jsme to dali docela na pohodu, Pro Bin Ládina - ono to chce se zbytečně neštvat, užívat si jízdu a kochat se krajinou, která při 80 krásně ubíhá, tu hrad, tu zámek, támhle se pase kráva, nebo běhá pes, tu je hezký výhled, tak si zastavím a podívám se. Jak tu někdo hezky poznamenal, naše zem je krásná a tak ji chci vidět a ne mít tunelový vidění a jet jen slepě dopředu.

Babettista (6) napsal 17.01.2013 v 15:01

za 8 dnů jsme vloni objeli téměř celou ČR na Babettách kolem hranic. Cestu můžu doporučit každému, rozhodně to stojí za to absolvovat. Zážitek na celý život.

chorcheee (0) napsal 17.01.2013 v 13:01

Ano, jen jsem chtěl poukázat, nikoli kritizovat...

Buduli (0) napsal 16.01.2013 v 20:08

Tohle přesně jsem jel loni také. Úžasná cesta, krásně napsaný cestopis. Abych se přiznal mi se to psát nechtělo . Letos už mám naplánované kolem SK hranic.

seikos (975) napsal 16.01.2013 v 17:55

Kov: tvůj koment k chorchemu je úplně mimo mísu a úplně mimo jeho text. chorche nike nezmínil nic o penězích, ani o tom jestli někdo jezdí adrenalin nebo kochačku

Slezsky (15) napsal 16.01.2013 v 17:00

Kov:Přesně tak,naprostý souhlas.

jednaminus (-2) napsal 16.01.2013 v 12:30-1

Fajn pohodová projížďka

Milan1963 (274) napsal 16.01.2013 v 11:44-1

Vcelku dobré čtení. Hlavně, že jste si to užili, nebyli jste sice první, kdo stejnou či podobnou trasu projel, ale hlavní je, že jste spokojeni.

Kov (23) napsal 16.01.2013 v 00:41-1+3

Chorchee:Někdo sleduje každou kačku kterou utratí, žije v relativní chudobě, a přitom je mu na světě líp než člověku, který utrácí miliony jak na běžícím pásu. Někomu podobná ,,vyjíždka" dá do života větší radost než druhému dovolená na Bahamách či dokonce v Emerice. Někdo vyhledává vzrůšo, jiný pohodu. Každý jsme jiný.

chorcheee (0) napsal 15.01.2013 v 19:57

Domnívám se, že to psal autista. Nedělám si legraci, tenhle enormní smysl pro detaily a obsažnost je pro ně typická. Můj kolega v práci zase měl akvárium, v něm 20 neonek, který sou pro normálního člověka jedna jako druhá. No a von? Každou poznal od každé druhé! Tento člověk se za autistu i sám považuje. Autista nemusí vypadat jako Rain Man. Nezapomeňme, že za nositele Aspergerova syndromu (typ autismu, kde nejsou zasaženy kognitivní funkce a jeho nositel tedy může být i extrémně inteligentní) většina badatalů považuje i Alberta Einsteina...

mimo (20) napsal 15.01.2013 v 12:48+2

Kdo mě zná ví, že plánuji hodně podrobně a kolikrát i s časem, ale na tenhle itinerář nemám Konečně se našel větší ůchyl než jsem sám.

štírek. (0) napsal 15.01.2013 v 10:06-1

pěkné počteníčko chtělo by to více fotek,

FiffiQ (19) napsal 15.01.2013 v 10:02+1

"TRANSREPUBLIK – Around ČR" ... tak trans nebo around? Jedno je přes a druhý je okolo, trochu schíza, ne? Navíc ve spojení s cestou kolem naší republiky je užití anglických slov vážně kool.

Zub47 (2) napsal 15.01.2013 v 09:19+1

Ten itinerář,naprosta magorina.

Zub47 (2) napsal 15.01.2013 v 09:15+1

Lepsi trasa blize k hranicim,kochacka po okreskach a hlavne se vyhybyli vetsim mestum coz je u me super.Tomu zikam putovani okolo hranic nasi vlasti //www.motorkar...und-czech-20485.html

vencysta (78) napsal 15.01.2013 v 07:54

To my, kteří ujedeme na nádrž přes 500 km, bysme po této trase tankovali jen 4x

Pivko (85) napsal 14.01.2013 v 21:50+2

To je na p.Chocholouška .Příště alespoň fotky lepší. Vždyť ta naše zem, je jako zahrádka. Z tankování jste měli mozole?! Osm dní na cestě ,z toho čtyři na benzinkách

jirik.uchytil (2) napsal 14.01.2013 v 20:43

Pěkný, jen se mě nezdá, že by to bylo kolem republiky. Koukal jsem, že jsou i silnice které jsou i víc u hranic. Příště doporučuji. Jinak doporučuji to prubnout i z druhé strany hranic. Najedete jednou tolik. Zkuste a uvidíte. Jinak pěkný článek

bin_Ládin (1) napsal 14.01.2013 v 19:44

Ten "přesný itinerář", je něco hustýho. To vážně není normální

Drakis (67) napsal 14.01.2013 v 18:03+1

Kolem republiky:sprvu jsem se smál,jelikož cesta pod 5000km je pro mne ,,výlet na otočku na kafe´´,ale musím svůj první dojem přehodnotit-moc se mi to nakonec líbilo a styl mi velice sednul.Děkuji pánové za příjemné zpestření zimního večera.

Walda_Zephyr (5) napsal 14.01.2013 v 18:02

trasa a výlet pěkný, ale čtení do konce jsem vzdal

f.hoffi (23) napsal 14.01.2013 v 17:15+1

Okolo republiky? Tak to není vůbec špatný nápad.

droud (12) napsal 14.01.2013 v 17:08

pánové přiznejte se že vás boleli zadele a na tech benzinkach jste co dvě hodiny odpočívali já sám mám kle 500 shodou okolností stejnej motor jak jeden z vás a i stou mizernou 15 litrovou nádrží tankuju tak po 200 km

seikos (975) napsal 14.01.2013 v 14:18+2

fabulus: tím jsem nechtěl poukazovat na to že někdo jezdí a ubytovává se úsporně. Ale na to, že mi nepřijde normální, aby cca čtyřicetiletej chlap evidoval desetníkový rozdíly na každý pumpě.
I když tedy, jestli někdo je schopen evidovat detailní itinerář cesty do jednotlivé zatáčky, každý křížek u cesty, potok, rybník, most a číslo ulice a nakonec to pojmenovat "Směrnice komplet", tak ten člověk podle mě prostě není normální.

Předchozí
1 2