Téma: Kočkování s orgánem
22.6.2018 v 23:44
Vy ... u vás (úředníky) neboxujete?

My se prosím kočkujeme.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Kočkování s orgánem

25.6.2018 v 07:00 | Nahoru | #1

se-se píše: svědek jsem já. Musím udat jako zástupce právnické osoby toho řidiče? Já to fakt nebyl, ale nechci aby to ten dotyčný měl na kartě řidiče.

Nemusíš, ale klidně můžeš. Nebo označ řidičem sebe. Pak další dva svědky, kteří dosvědčí, že to auto mělo poruchu, že jsi informoval PČR. A nebo na otázku SO, kdo řídil vozidlo v době spáchání přestupku odpověz, že nikdo. Vozidlo mělo poruchu, na místo bylo dotlačeno a podle NSS osoba tlačící vozidlo, není řodič. Takže řidičem v době spáchání přestupku nebyl prostě nikdo. Počkej na Číkuse, on ti to doladí.

(reakce na) Kočkování s orgánem

25.6.2018 v 08:12 | Nahoru | #2
prackarr> K tomu nahlášení překážky policii. V tomto případě byla překážka neprodleně odstraněna podle mě. Ale říct při správním řízení, že na poště čekal ve frontě policajt a tomu to sese řekl, tím se nic nepokazí. Překážku trojúhelníkem nechal označit třetí osobou.

§ 45Překážka provozu na pozemních komunikacích
(1) Kdo způsobil překážku provozu na pozemních komunikacích, musí ji neprodleně odstranit; neučiní-li tak, odstraní ji na jeho náklad vlastník pozemní komunikace.

(2) Není-li možno překážku provozu na pozemních komunikacích neprodleně odstranit, musí ji její původce označit a ohlásit policii.

(3) Překážka provozu na pozemních komunikacích musí být označena tak, aby ji jiný účastník provozu na pozemních komunikacích mohl včas a z dostatečné vzdálenosti zpozorovat, například červeným praporkem, dopravním zařízením "Zábrana pro označení uzavírky", "Směrovací deska", "Pojízdná uzavírková tabule" nebo vozidlem vybaveným zvláštním výstražným světlem oranžové nebo modré barvy. Za snížené viditelnosti musí být dopravní zařízení doplněno výstražným světlem žluté barvy. Pro označení motorového vozidla, které je povinně vybaveno přenosným výstražným trojúhelníkem, platí § 26 odst. 3 a pro označení vozidla za snížené viditelnosti též § 33 odst. 2.

(4) Je-li překážkou provozu na pozemní komunikaci vozidlo, rozhoduje o jeho odstranění policista nebo strážník obecní policie, přičemž jde-li o dálnici, zajistí odstranění vozidla na výzvu policisty některá z osob uvedených v odstavci 1; vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele.

(5) Je-li překážkou provozu na pozemní komunikaci závada ve sjízdnosti, kdy technický stav komunikace nedovoluje další bezpečnou jízdu, je policista oprávněn do doby odstranění této závady zakázat vozidlům další jízdu a ostatním vozidlům na tuto komunikaci nebo její úsek zakázat vjezd.

(6) Podrobnosti o označení překážky provozu na pozemních komunikacích upraví prováděcí právní předpis.

§ 26
3) Řidič motorového vozidla, které je povinně vybaveno přenosným výstražným trojúhelníkem, musí tohoto trojúhelníku užít po dobu nouzového stání, například při přerušení jízdy pro závadu na vozidle nebo nákladu, v důsledku dopravní nehody nebo pro náhlou nevolnost, jestliže takové vozidlo tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích. Trojúhelník musí umístit na okraj vozovky tak, aby byl pro přijíždějící řidiče včas a zřetelně viditelný, a to ve vzdálenosti nejméně 50 m, na dálnici nejméně 100 m za vozidlem. V obci může být tato vzdálenost, vyžadují-li to okolnosti, kratší. Je-li motorové vozidlo vybaveno výstražným světelným zařízením, musí ho řidič užít nejméně po dobu, než výstražný trojúhelník umístí na vozovce.

Naposledy editováno 25.06.2018 08:18:37
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist