Téma: DRT Racing končí s Popovem

15.4.2016 v 22:31
Před chvílí tu byl na hlavní straně tento ČLÁNEK, ale teď už ho tam nevidím...

Tým DRT Racing končí s Popovem a pokračuje v SBK

Do pátečních tréninků STK 1000 v Assenu nenastoupil český tým DRT Racing, který jel první závodní víkend s Miroslavem Popovem ve španělské Aragonii. Předem nikdo nic neavizoval, k rozhodnutí o ukončení spolupráce mělo dojít jen den před odjezdem do Assenu. Tým nyní spolupracuje s maďarskou stájí Team Tóth v třídě Superbike, kde jeli první den s polským závodníkem Pawlem Szkopkem. Víc již níže uvedená tisková zpráva týmu DRT Racing.

DRT racing team se pro druhý závod mistrovství světa dohodl na účasti v kategorii Superbike s Tóth racing teamem. A to z důvodu, že nedošlo ke splnění podmínek plnění smlouvy ze strany jezdce Miroslava Popova. DRT racing team byl proto donucen ukončit s tímto jezdcem spolupráci a rychle vyřešit náhle vzniklou situaci.

To se naštěstí podařilo a tým se dohodl na spolupráci s maďarským teamem Tóth racing v kategorii Superbike. Jezdcem tohoto podniku v Assenu se stal polský závodník Pawel Szkopek, který již v této kategorii několikrát závodil a má v ní bohaté zkušenosti. Motocykl zůstává stále Yamaha R1 ve specifikaci Superbike. Po dnešních dvou trénincích se Pawel umístil na 14.místě se ztrátou 3,893 sekundy, což za celý team hodnotíme velmi pozitivně.

Viktor Dušek (majitel týmu): „Jsem velmi zklamaný, že Míra nedodržel naše podmínky a nebyl schopný i přes moji velkorysost splnit jedinou svojí povinnost vůči teamu. Já, jako majitel teamu, jsem si nemohl dovolit nadále více ohrožovat celý tento projekt a byl jsem donucen spolupráci s Mirkem ukončit, a to bohužel pouhý den před odjezdem do Assenu.“

„Naopak jsem velmi potěšený, že jsme se dohodli na spolupráci s Pawlem Szkopkem, protože Pawel je velice zkušený jezdec, který má bohaté zkušenosti v této kategorii. Myslím, že to i dnes velmi dobře dokazoval svým 14.místem po prvním tréninku. Jeho ztráta na prvního byla 3,893s, což je pro mě dobrý začátek.“