globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Stacionární radar a pokuty
 
19.3.2015 v 19:36
Zdar všem....chci se zeptat,kdo má nějakou zkušenost se stacionárními radary a s vymahatelností a oprávněnosti pokut z těchto radarů.Konkrétní případ mám z Prahy z Novodvorské ulice.Někde je tam údajné snížení rychlosti na 30 km a tam je i stacionární radar.Přišlo mi na firmu oznámení z datové schránky o překročení rychlosti - na třicítce jsem měl údajně 49 km.A pokuta do 15 dnů 600 kč bez nutnosti oznámení jména řidiče.Ale žádné foto o přestupku.
Vím,že něco podobného se řešilo hodně v Rovensku pod Troskami,kde veterináře z přestupků,bylo jich několik opakovaně,vysekal jeho právník,protože radar instalovala a obsluhovala soukromá firma pro město Turnov.A protože na to neměla žádné povolení ani oprávnění,tak město Turnov utřelo.
Netuším ale,jak je to teď a navíc v Praze.Jestli má město samo o sobě právo provozovat vlastní stacionární radary a vymáhat následně pokuty.Navíc pošle pouze oznámení o přestupku bez jakéhokoliv ,,důkazu,,.To znamená,že pouze oznámí přestupek a fotka žádná.Ale asi nějakou mají,jinak by tam asi musel sedět nějakej jouda a psát si SPZ někam do bloku....
Tak a teď babo raď.....nejspíš zaplatit a příště víc čumět po značkách...když je to bez bodu...

1 reakcí na tento příspěvek Stacionární radar a pokuty

20.3.2015 v 12:23 | Nahoru | #1
Zdravím,
překvapilo mě kolik lidí bez reptaní platí... Na jedna stranu to zamrzí na druhou stranu jsou aspoň úředníci spokojení a neřeší tolik problémové případy. Když si to člověk trochu nastatuduje. Tak zjistí že úředníci nejsou zdaleka dokonalý a jakmile jim člověk nasype trochu písečku do soukolí tak se jim většinou buď zastaví rovnou nebo udělají takové chyby, díky kterým se dá krásně odvolávat. A určitě to není o spoustě dlouhých návštěvách....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Stacionární radar a pokuty

20.3.2015 v 20:58 | Nahoru | #2
Fox88> jestli jezdíš služebním autem, tak máš dvě možnosti, buď zaplatit 600 a mít klid (podotýkám, že neplatíš z plezíru, ale protože jsi jel někde rychleji než je dovoleno) nebo to necháš vyhnít a přijde předvolání provozovateli, tedy zaměstnavateli. Ten tě buď pošle na úřad jako označeného viníka a máš to za plnou sazbu i s body nebo za tebe zaplatí 10 tisíc. Tak co je nejlepší?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist