globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Stacionární radar a pokuty
 
19.3.2015 v 19:36
Zdar všem....chci se zeptat,kdo má nějakou zkušenost se stacionárními radary a s vymahatelností a oprávněnosti pokut z těchto radarů.Konkrétní případ mám z Prahy z Novodvorské ulice.Někde je tam údajné snížení rychlosti na 30 km a tam je i stacionární radar.Přišlo mi na firmu oznámení z datové schránky o překročení rychlosti - na třicítce jsem měl údajně 49 km.A pokuta do 15 dnů 600 kč bez nutnosti oznámení jména řidiče.Ale žádné foto o přestupku.
Vím,že něco podobného se řešilo hodně v Rovensku pod Troskami,kde veterináře z přestupků,bylo jich několik opakovaně,vysekal jeho právník,protože radar instalovala a obsluhovala soukromá firma pro město Turnov.A protože na to neměla žádné povolení ani oprávnění,tak město Turnov utřelo.
Netuším ale,jak je to teď a navíc v Praze.Jestli má město samo o sobě právo provozovat vlastní stacionární radary a vymáhat následně pokuty.Navíc pošle pouze oznámení o přestupku bez jakéhokoliv ,,důkazu,,.To znamená,že pouze oznámí přestupek a fotka žádná.Ale asi nějakou mají,jinak by tam asi musel sedět nějakej jouda a psát si SPZ někam do bloku....
Tak a teď babo raď.....nejspíš zaplatit a příště víc čumět po značkách...když je to bez bodu...

1 reakcí na tento příspěvek Stacionární radar a pokuty

19.3.2015 v 23:33 | Nahoru | #1
Zdravím všechny motorkáře.
Také mám motorku, a považuji Vás za nevlastní bratry i přes to, že obsluhuji jeden z radarových systému, provozovaných městskou policií. V prvé řadě by jste měli vědět, že je to jen hodně dobrý zdroj peněz pro města. Tzn. určené částky (na složenkách) jsou záměrně pod hranicí 1000Kč, a to z důvodu, že pozdrav právníka stojí tisíc a více. Jak se bránit? Bylo by strátou času hledat pochybení u správního orgánu (odboru dopravy), tam je to v pořádku, mají kvalitní foto RZ atd. Zákon porušuji já (jsem nucen), jako strážník městské policie, který má na starosti radar. Bylo nám přikázáno, aby jsme fotky z radaru pouze přeposlali věcně příslušnému správnímu orgánu, a u fotek kde nedošlo k automatickému rozpoznání RZ ji dopsali ručně. To odporuje §67 zák. č. 200/1990, který říká, že věcně příslušný orgán , který zjistí přestupek vlastní činností (radarem MP), musí zahájit řízení o přestupku z úřední povinnosti. To znamená, že pokud se dopustíte přestupku překročení rychlosti, a zjistí to MP, tak vás musí vyzvat k podání vysvětlení. Pokud se nějak nedomluvíme (pokuta, domluva) pak to musím předat odboru dopravy. Takto to popisuje i metodika MVCR. Za prostudování stojí i §58 zák. č. 200/1990, cit. Orgány Policie České republiky, Vojenské policie (dále jen „orgán policie“), státní orgány a orgány obce oznamují příslušným správním orgánům přestupky, o nichž se dozví, nejsou-li samy příslušny k jejich projednávání. Pokud bych dostal onu složenku za rychlost, tak bych ji zaplatil, počkal 11 měsíců a zažádal bych o vrácení určené částky z důvodu chybného úředního postupu a MP bych obvinil z nečinnosti a trval na potrestání onoho strážníka. Kdyby to udělal každý postižený?, to by byl docela problém. Autařům neraďte. Ahoj.

Naposledy editováno 19.03.2015 23:35:54

(reakce na) Stacionární radar a pokuty

20.3.2015 v 17:21 | Nahoru | #2
zradce>

zajímavé, díky. Jen se trochu hloupě zeptám proč zrovna 11 měsíců a v čem je ten úřední postup chybný?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist