globalmoto_kveten





Téma: O ničem pro motorkářky co se chtějí jen pobavit
5.6.2013 v 03:46
Takže děvčata, nebudeme si nic nalhávat stav mužské populace je tristní.

pokud někoho hledáte , na devadesát procent ho zde nenajdete a na 99procent tam potkáte mne, Tagsteina, Dva hrnce a pár dalších jedinců----no tak proč si to komplikovat zakládáním dalších témat. pojďte rovnou sem, pokecejte s námi!

Nejspíš z toho nic nebude ale alespoň všichni víme Who is Who ....

Takže tohle vlákno je pro kecaly/prudiče ze seznamek a kočky kerým to nevadí.....

-... a teď čekám jestli se nějaká k tomu opravdu přihlásí

Naposledy editováno 02.07.2013 14:39:35

2 reakcí na tento příspěvek O ničem pro motorkářky co se chtějí jen pobavit

12.2.2017 v 22:50 | Nahoru | #1
Nemecko, italie, anglie spousty omezeni ... delky ostri, typ brouseni, vyhazovaci ci nikoli, konkretni typa jako jnapr motylek apod...je toho mraky. V italii snad dokonce nesmis nosit ani nic co by se dalo zamenit ....sroubovak :))

a kdyz te lapnou , zadna prdel

EVROPA

Belgie
Všeobecný zákaz nošení nožů.

Bosna a Hercegovina
Žádné omezení, týkající se nožů, se neuvádí.

Dánsko
V Dánsku jsou zakázány nože s automatickým otevíráním, motýlci (balisongy), vrhací nože, dýky a prodloužené dýky. Dále pak platí zákaz v otevřených prostorách a ve vozech pro zavírací nože, které se otevírají jednou rukou, nebo zavírací nože s pojistkou nezávisle na délce čepele. Povoleny jsou pouze zavírací nože s maximální délkou čepele do 7 cm, které nemají pojistku. Výjimky jsou možné v případě výkonu povolání, při lovu, rybaření nebo sportovní činnosti. V těchto případech mohou být používány také zavírací nože s pojistkou a pevné nože do 12 cm. Nůž musí být transportován tak, aby nemohlo dojít k jeho přímému použití, tzn.- v autě zabalen v kufru nebo v nějaké tašce, atp.

Finsko
Pro běžné nošení platí legální důvod bez jakýchkoliv omezení.

Francie
Posuzuje všechny nože jako zakázané předměty, víceméně jsou povoleny pouze nože kuchyňské. Hodně zde záleží na posouzení úředníka, ale určitě zakázané jsou nože automaticky otevírané, nože delší než 10 cm a nože otevíravé jednou rukou.

Holandsko
Zde jsou povoleny mimo větší města zavírací nože s délkou čepele do 7 cm a pevné nože s celkovu délkou do 28cm - musíte, ale mít legální důvod (vysvětlení) proč máte nůž u sebe (např. sportovní aktivity). Ve velkých městech platí obecně zákaz nošení nožů.

Chorvatsko
Skládací a pevné nože je při příjezdu do země nutné zaregistrovat na hraničním přechodu. Platí i pro export nožů.

Irsko
999Blade999 z knife.cz, tři roky tam žil: V Írsku je zakázaný akýkoľvek nôž na verejnosti, tzn. že ani do 3 palcov, keď u teba nájdu nôž, musíš mať naň pádny dôvod. Jeden príslušník Gardy mi vravel, že mal problém aj človek, ktorý mal pri sebe vylamovací (pracovný) nôž, až vyšetrovaním sa zistilo, že ho potrebuje k práci a že pracoval neďaleko miesta kde ho s tým nožom čapli.

Itálie
Ve městech je nošení nožů všeobecně zakázáno. K vlastnictví motýlků, vrhacích či vystřelovacích nožů je zapotřebí zvláštní povolení. Pevné nože a i zavírací nože s pojistkou jsou za určitých okolností povoleny.V Itálii platí také nutnost bezpečného uschování během transportu.

Lucembursko
V Lucembursku je vlastnictví většiny typů nožů úplně zakázáno. Patří sem vystřelovací nože, pevné nože, motýlci (balisongy), bajonety, meče, vrhací nože a nože, které lze otevřít jednou rukou. Pro zavírací nože s pojistkou a délkou čepele 7-9 cm je zde zvláštní ujednání - pokud čepel tohoto nože je nejméně 14 mm široká a nevykazuje žádnou ruční ochranu, je vlastnictví a nošení tohoto kapesního nože legální.

Maďarsko
Zakázané nože s čepelí delší než 8 cm na veřejných místech, pokud ovšem pro nůž není odůvodnění (sport, práce, každodenní činnost). Automatické nože, vrhací hvězdice a balistické nože (na pružině) jsou zakázány bez ohledu na dílku ostří. Při porušení zákona pokuta až 50 000 HUF.
Držení nožů doma a jejich přeprava v bezpečném obalu je povoleno.

Německo
Orientační přehled zakázaných sečných a bodných zbraní:
- Jednoručně otvíratelné nože s pojistkou (bez omezení délky čepele)
- Nože s pevnou čepelí (Messer mit einer feststehenden Klinge - ne zavírací nože) delší než 12 cm
- Motýlkové nože (Butterflymesser) – skládací nože s dvojdílnou sklopnou rukojetí
- Vystřelovací nože (Springmesser) s čepelí vycházející směrem dopředu
- Vyhazovací nože
- Boxer-nože jakož i pěstní nože (Faustmesser)

Výjimku u pěstních nožů představují nože majitelů loveckých lístků a u povolání zpracovávajících kůži a kožešinu

Kapesní nože jsou v zásadě povoleny – rozhodující je účel a užití nože. Výslovně povolené jsou nože s jednostranně nabroušenou čepelí, jejíž délka je kratší než 8, 5 cm.

Povolené jsou také vyhazovací nože, jejichž čepel vystřeluje z rukojeti ze strany a

- není delší než 8,5 cm,
- ve svém středu vykazuje minimálně šířku 20 % své délky,
- není oboustranně naostřená a
- má spojitý hřbet, který se směrem k ostří zužuje.

Povoleny jsou rovněž záchranné nože (řezače pásů).

Polsko
Dříve platil zákaz pro všechny nože s čepelí delší než 10 cm. Te byl ale v roce 2002 zrušen. Teď by měly být všechny nože bez omezení. Ale není doporučeno delší nože ve městech nějak víc ukazovat.

Zakázány jsou všechny typy mečů.

Přísný zákaz vývozu nožů ze země vyrobených před rokem 1945.

Norsko
999Blade999 z knife.cz, podle nějakého int. fóra kam přispíval údajně i Nor: Čo som študoval ohľadom Nórska, tak v mestách nie sú povolené žiadne nože, ale mimo mesta je to úplne jedno, môžeš ho nosiť aj viditeľne, keďže väčšina Nórska je raj pre outdooristov. Moju kamarátku tam čapli v Osle s Kizlyar Stalker-om na opasku ale prešlo jej to, ak by boli dýky striktne zakázané, asi by mala väčší problém.

Rakousko
Nosit nože je zakázáno do škol, veřejných budov a na veřejné akce (koncerty, sportovní událost) bez povolení pořadatele.

Je zakázáno vlastnictví nebo nošení nožů, které přesahují legitimní lovecké a sportovní potřeby, nebo jsou maskované jako jiný předmět. Nože určené přímo proti lidem (např. bajonety) jsou zakázány nebo vyžadují zvláštní povolení.

Rusko (část)
V Rusku to je tak, ze na kazdy nuz se vydava znalecky posudek podle urcitych pravidel: delka cepele, sirka, velikost zastity apod. A zdaleka ne kazdy nuz se nosi na povoleni.

Řecko
Zde se nesmí nosit nože pouze při veřejných akcích.

Slovenská republika (Slovensko)
Uživatel 999Blade999 z knife.cz upřesnil zákony u našich sousedů: V SR je možné nosiť akýkoľvek nôž aj viditeľne, ale zo správania človeka nesmie byť zjavné, že sa má použiť na násilie alebo hrozbu násilím, tzn. že teoreticky môže mať človek aj v meste 30 cm nôž viditeľne za opaskom, ale pokiaľ nevyvádza, je to po právnej stránke v poriadku, ľudia okolo by ale taký názor asi nezdieľali.

Slovinsko
Zakázány jsou vrhací nože, vystřelovací nože, prodloužené dýky, jakékoliv nože s dvojitým ostřím a také nože připomínající jiné předměty. Rovněž jsou zakázány všechny předměty, které mohou vést k útoku.

Španělsko
I ve Španělsku jsou určité typy nožů zakázány. Jsou to například motýlkové nože (balisongy), nože s automatickým otevíracím mechanismem, dále tzv. fantasy nože, karambity, nože připomínající jiné předměty a dýky, jejichž čepel je delší než 7 cm. Nošení a vlastnictví pevných nožů je povoleno. Zavírací nože jsou legální, pokud je délka čepele kratší než 10 cm. Během transportu musí být nože zajištěny tak, aby nedošlo k jejich přímému dosahu.

Švédsko
Ve Švédsku platí zákaz pro motýlky (balisongy), stileta, dýky, meče, šavle, vystřelovací nože. Účelné nošení, tzn. služební použití, rybolov, kempování, lov je povoleno.

Švýcarsko
Ve Švýcarsku platí velmi speciální pravidla týkající se vlastnictví nožů. Zakázány jsou vrhací nože, motýlkové nože (balisongy) a tzv. fantasy nože. Dále platí, že nože jsou považovány za zakázané zbraně, pokud mají jednoruční obslužný mechanismus (je jedno jestli automaticky nebo manuálně otvíratelný) a jejich celková délka v otevřeném stavu je více jak 12 cm, nebo mají čepel delší než 3 cm. To znamená, že jednoruční zavírací nůž s délkou čepele 5 cm je zakázaný.

Ukrajina
Na základě dosavadních zkušeností se nedoporučuje turistům cestovat na území Ukrajiny se slzným plynem ve spreji. Totéž je možno říci o dovozu nožů, s nimi není zakázáno cestovat, ale vyžaduje-li to jejich charakter - je nutné povolení k jejich držení. Vzhledem k tomu, že v tomto případě záleží na názoru jednotlivých pracovníků příslušných ukrajinských orgánů - doporučuje se na území Ukrajiny raději např. s loveckými noži vůbec necestovat.

Velká Británie a Irsko
Anglii platí "offensive weapon act", který veškeré předměty, jež by mohly být zaměněny se zbraněmi, klasifikuje jako zakázané. Do tohoto zákona spadají jak všechny nože, tak i broušená a špičatá nářadí. Tyto předměty nesmí být nošeny na veřejnosti a zvláště ne ve městech. S tím samozřejmě souvisí i zákaz vystřelovacích nožů, motýlků (balisongů), opaskových nožů, nožů z pevného plastu atd. Je povoleno nošení jednoduchého zavíracího nože bez aretace do 3 palců např. při práci, rybaření nebo kempování. Přesto opět velice záleží na posouzení úředníků. Zajištění nože během transportu je samozřejmostí.

Naposledy editováno 12.02.2017 22:54:33

(reakce na) O ničem pro motorkářky co se chtějí jen pobavit

12.2.2017 v 23:29 | Nahoru | #2
FishX3> Vycerpavajici, dikes nekde docela drsny, bych nerek...nicmene, dobry vedet...na Ukrajine by se mi na stanici asi uplne nechtelo...
a u nas? naky limity?

(reakce na) O ničem pro motorkářky co se chtějí jen pobavit

13.2.2017 v 00:12 | Nahoru | #3
FishX3> kurna, koukam, ze se svym kapesnim svicarakem, kterej opousti moji kapsu jenom v pripade pouziti a vymeny kalhot, plus bowiak v mym batobu, sem uz v par zemich porusil zakon a to si este hodlam poridit karambit, az na to budou volny finance, kdyz to tak procitam, tak evropa de do hajzlu, dik za info, rozhodne se hodi, minimalne, az se me nekdo z okoli bude ptat, a ze to lidi, z nejakyho nepochopitelnyho duvodu, delaji celkem casto.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist