Téma: obyč presovač nebo kávovar na kapsle?
 
17.12.2011 v 18:17
Rád bych tu probral tuto vyloženě motorkářskou problematiku . Už mě přestává bavit pít rozpustný kafe, tak si chci udělat radost nějakým espressem. Při prvotní myšlence byl jasný úmysl klasický presovač s tryskou na napěnění mléka. Předběžný výběr zde:
delonghi
Samože mi to nedalo a prošel jsem si kolik stojí kapsle do moderních kapslových kávovarů. Z doslechu jsem vždy slyšel jak to vychází draze, ale ejhle- jedna kapsle (ať už nescafé pro Dolce gusto nebo jacobs pro Bosch-vše to vyjde nastejno) stojí v průměru 8kč. To mi nepřijde až tak drahý. Já bych volil rozhodně Bosch-Jacobs. Jěště vyší liga pak je nespresso-ale to neberu v potaz,tam uz jsou dražší jak kapsle tak kávovary...
Příklad výběru zde

Tak budu rád za jakékoliv vaše osobní názory a zkušenosti.
Anketa: klasiku nebo kapsle?
klasika-mohu laborovat s různými druhy kávy
67%
39
kapsle-rychlé a jednoduché
33%
19

1 reakcí na tento příspěvek obyč presovač nebo kávovar na kapsle?

19.12.2011 v 14:05 | Nahoru | #1
Promiň, ale podle toho co píšeš je vidět, že kávě bohužel vůbec nerozumíš, takže nemá moc smysl argumentovat, ale na tohle ti ještě odpovím. Robusta se samozřejmě používá, ale VŽDY jen jako doplněk k arabice a né jak si to psal ty v obráceném gardu a používá se hlavně defacto k tomu, aby kafe mělo pěnu, protože arabica prostě nepění. Pokud je někde napsáno 100% arabica, tak věz, že je tam i minimálně 10% robusty, protože ve výsledku by ta káva vypadala, jako tvoje avvizované Nescafé. Nepsal jsem nic o snídaňové kávě ( Verlengeten cafe ), což je druh, který e v cizině používá právě k snídaním, ale že si ho v tom luxusním hotelu můžeš objednat v jejich kavárně a v letadle pouze v Business Class. V Economy dostaneš samozřejmě jen obyčejnou levnou kávu, která se opravdu pít nedá.

(reakce na) obyč presovač nebo kávovar na kapsle?

19.12.2011 v 15:46 | Nahoru | #2

Mates Picco píše: Promiň, ale podle toho co píšeš je vidět, že kávě bohužel vůbec nerozumíš, takže nemá moc smysl argumentovat, ale na tohle ti ještě odpovím.

bez komentáře

Mates Picco píše: Robusta se samozřejmě používá, ale VŽDY jen jako doplněk k arabice a né jak si to psal ty v obráceném gardu a používá se hlavně defacto k tomu, aby kafe mělo pěnu, protože arabica prostě nepění. Pokud je někde napsáno 100% arabica, tak věz, že je tam i minimálně 10% robusty, protože ve výsledku by ta káva vypadala, jako tvoje avizované Nescafé.

opravím slovo MINIMÁLNĚ na MAXIMÁLNĚ (viz. příslušná legislativa)
Čerstvá Arabica pěnu udělá. Jen rychleji stárne a tu schopnost dělat pěnu ztrácí. Robusta se přidává do tzv. 100% Arabica kávy v max. množství 10% (pak už nesmí být takto označována) právě aby dělala pěnu i u starší kávy (a samozřejmě kvůli ceně). Bavím se teď o stáří v řádech jednotek měsíců a při správném skladování nemleté a v chladu. Supermarketové směsky mívají udávanou životnost v řádech roků (a schválně jakou udávanou životnost má kapsle Dolce Gusto ?). Občas se používá také ke snížení kyselosti některých druhů Arabiky, kterou přebíjí svojí hořkostí.

Mates Picco píše: Nepsal jsem nic o snídaňové kávě ( Verlengeten cafe ), což je druh, který e v cizině používá právě k snídaním, ale že si ho v tom luxusním hotelu můžeš objednat v jejich kavárně a v letadle pouze v Business Class. V Economy dostaneš samozřejmě jen obyčejnou levnou kávu, která se opravdu pít nedá.

Nic o kávě v economy class jsem nepsal, nevím, kdes to sebral

A co se týče poměrů Robusty v Dolce Gusto, tak to vypadá na přísně střežené tajemství, ale možná trochu napoví, že i 2 roky staré kapsle dělají bez problému několik mm pěny a chuť je bez té "mléčné" kapsle tak hořká, že to bez doslazení snad ani nejde vypít. Věta "vyšší poměr Arabiky" vypuštěná marketingovým oddělením také příliš neevokuje Arabiku s příměsí Robusty.

Naposledy editováno 19.12.2011 15:46:42
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist