Světový šampionát Supermoto

V italské Latině v sobotu pokračoval dalším podnikem sezony světový a evropský šampionát Supermoto. Na okruhu il Sagitario vyhrál v kategorii S1 Thomas Chareyre a v kategorii ES2 slavil prvenství Edgardo Borella. Tomáš Trávníček byl jedenáctý, Milan Sitniakský celkově pátý.

Kategorie S2

Tovární jezdec stáje TM Factory Thomas Chareyre v sobotu vyhrál Grand Prix Latiny a měl velkou radost, protože naposledy slavil vítězství loni v Chorvatsku a navíc vítězství dosáhl se zraněnou rukou. V prvním závodu Thomas Chareyre nestačil na Fina Mauno Hermunena a obsadil druhé místo těsně před svým bratrem Adrienem Chareyrem. Druhý závod už po Finově chybě Thomas Chareyre vyhrál, když o dvě a půl sekundy porazil svého bratra.

Jezdec Aprilie Adrien Chareyre si v Itálii vybojoval třetí a druhou pozici, což byl jeho vůbec nejlepší závod sezony a nyní je Francouz v průběžném hodnocení třetí. Celkově třetí skončil v Itálii vítěz kvalifikace Fin Mauno Hermunen, který sice po chybě druhý závod dokončil pátý, ale v průběžném hodnocení mu stále patří vedoucí pozice. Z českých závodníků byl v Itálii Tomáš Trávníček, jenž si ve druhém závodu dojel pro jedenácté místo. Petr Vorlíček v Itálii chyběl, protože je stále zraněný z předchozího závodu.

FIM Supermoto World Championship - Latina Itálie

S1 - Celkově (Top10):1. Thomas Chareyre (FRA-TM) 47 bodů; 2. Adrien Chareyre (FRA-Aprilia) 42; 3. Mauno Hermunen (FIN-TM) 41; 4. Thierry Van Den Bosch (FRA-TM) 38; 5. Ivan Lazzarini (ITA-Honda) 34; 6. Sylvain Bidart (FRA-Honda)  30; 7. Christian Ravaglia (ITA-Honda)  28; 8. Andrea Occhini (ITA-Suzuki)25; 9. Fabrizio Bartolini (ITA-Honda)  25; 10. Uros Nastran (SLO-Honda)  22.

S1 - Průběžné hodnocení MS (Top10): 1. Mauno Hermunen (FIN-TM) 225 bodů; 2. Thomas Chareyre (FRA-TM) 194 b.; 3. Adrien Chareyre (FRA-Aprilia) 160 b.; 4. Ivan Lazzarini (ITA-Honda) 158 b.; 5. Sylvain Bidart (FRA-Honda) 142 b.; 6. Christian Ravaglia (ITA-Honda) 113 b.; 7. Aurelien Grelier (FRA-Yamaha) 99 b.; 8. Andrea Occhini (ITA-Suzuki) 99b.; 9. Uros Nastran (SLO-Honda) 93 b.; 10. Petr Vorlíček (CZE-TM), 91b.

Kategorie ES2

V evropském šampionátu Supermota slavil na domácí dráze své vůbec první vítězství v seriálu italský jezdec Yamahy Edgardo Borella. První závod sice dokončil čtvrtý, ale ten druhý už bez problému vyhrál stylem start-cíl. Druhý skončil Fin Sami Salstola, jenž startoval z druhé řady, ale úvod závodu neměl nejlepší. Nakonec si agresivní jízdou dokázal získat pozice zpátky a obsadit druhé a čtvrté místo. Celkově třetí skončil na dráze italské Latiny jezdec Hondy Asseri Kingelin.

Z českých závodníků byl v první jízdě devátý Milan Sitniakský a Miloš Říhák čtrnáctý. Ve druhém závodu si Milan Sitniakský dojel pro perfektní třetí místo, takže skončil celkově pátý a v průběžném hodnocení seriálu mu nyní patří devátá pozice. Milan Říhák ukončil víkend v Itálii třináctým místem, což mu v průběžném hodnocení nyní stačí na sedmnácté místo.

European Supermoto Championship - Latina, Itálie

ES2 - Celkově (Top10):1. Edgardo Borella (ITA-Yamaha) 43 bodů; 2. Sami Salstola (FIN-TM) 40 b.; 3. Asseri Kingelin (FIN-Honda) 37 b.; 4. Malachi Mitchell-Thomas (GBR-TM) 36 b.; 5. Milan Sitniakský (CZE-TM) 32b.; 6. Diego Monticelli (ITA-Honda) 31b.; 7. Ben Stafford (GBR-Honda) 29b.; 8. Jaimie van Sikkelerus (NED-KTM) 25 b.; 9. Vladimiro Leone (ITA-Honda) 24 b.; 10. Devon Vermeulen (NED-KTM) 20b.

ES2 - Průběžné hodnocení ME (TOP10):1. Malachi Mitchell-Thomas (GBR-TM) 195 bodů; 2. Edgardo Borella (ITA-Yamaha) 191 b.; 3. Devon Vermeulen (NED-KTM) 186 b; 4. Asseri Kingelin (FIN-Honda) 184 b.; 5. Sami Salstola (FIN-TM) 183 b.; 6. Diego Monticelli (ITA-Honda) 144 b.; 7. Frederic Guerin (FRA-Suzuki) 112 b.; 8. Toni Klem (FIN-KTM) 107 b.; 9. Milan Sitniakský (CZE-TM) 106b.; 10. Fredrik Eriksson (SWE-Honda) 103 b.