WSBK Portimao – Nicoló Bulega je mistrem supersportů, Ducati získala Pohár konstruktérů

V sobotu se v Portimau jely kromě kvalifikací také první závody. Zatímco v superbicích zvítězil Álvaro Bautista, který vyjel pro Ducati Pohár konstruktérů za rok 2023, v supersportech se italská značka radovala znovu. Nicoló Bulega totiž sobotní závod ovládl a připsal si na konto pětadvacet bodů, které tak jednoznačně rozhodly o jeho titulu mistra světa. V třístovkách zvítězil Mirko Gennai.

MS Superbike - 3. volný trénink

Třetí volný trénink superbiků proběhl bez jakéhokoli pádu. Pouze Axel Bassani zaznamenal hned v úvodu technický problém v cílové rovince a Eric Granado vyjel v první zatáčce do kačírku. Nejlepším na trati byl Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) s časem 1'39,811 sekundy. O 0,296 sekundy pomalejší byl Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) následovaný třetím Philippem Öttlem (Team GoEleven). Na Yamaze se na čtvrté pozici umístil Remy Gardner (GYRT GRT Yamaha WorldSBK Team) se ztrátou 0,490 sekundy na prvního, nejlepší pětku uzavřel Iker Lecuona (Team HRC). Patnáctou příčku obsadil Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), jenž se vrátil do boxů velmi frustrovaný. V Portugalsku se mu příliš nedaří. Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) byl pětadvacátý.