WSBK Magny-Cours – První den zajel nejrychleji Rea

Pátek byl pro jezdce a týmy MS superbiků MOTUL FIM Superbike World Championship návratem na závodní dráhu po letní dovolené, která jim začala po skončení závodů v Mostě. Někteří jezdci testovali během léta v Aragonii, většina z nich ale byla na trati po dlouhé době poprvé, a proto byly první tréninky o návratu do závodního nastavení. V kombinaci časů pátečních jízd je v třídě WorldSSP300 nejrychlejším Ital Matteo Vannucci (Yamaha), Čech Petr Svoboda (Kawasaki) je zatím devatenáctý. V královské třídy superbiků WorldSBK zajel nejrychleji Jonathan Rea (Kawasaki), Čech Oliver König (Kawasaki) má prozatím třiadvacátý čas. Nejrychlejším jezdcem tréninků WorldSSP byl Valentin Debise (Yamaha). Český závodník Ondřej Vostatek (Triumph) odpolední trénink uzavřel jednadvacátým časem. Sobota, druhý den závodního víkendu v Magny-Cours, nabídne Superpole a první závody.

MS Supersport 300 – 1.volný trénink

Po patnácti minutách měl nejrychlejší kolo 1’53,953 sekundy Daniel Mogeda (Kawasaki GP Project). Na druhé pozici ztrácel Matteo Vannucci (AG Motorsport Italia Yamaha) jen 0,034 sekundy, třetí Jeffrey Buis (MTM Kawasaki) byl o 0,073 sekundy pomalejší. Kevin Sabatucci (Team Flembbo-Pl Performances) a Marc Garcia (China Racing Team) uzavírali Top5 se ztrátou necelých čtyř desetin na prvního. Čech Petr Svoboda (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) měl na kontě třináctý čas 1’55,223 sekundy.

Trénink vyhrál časem 1’53,277 sekundy Ital Kevin Sabatucci, který byl o 0,113 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Matteo Vannucci. Třetí je Dirk Geiger (Freudenberg KTM - Paligo Racing), jezdce, který bojuje o titul mistra světa. Němec zajel 1’53,405 sekundy a na prvního mu chybělo 0,128 sekundy. Dvě desetiny ztratil čtvrtý Loris Veneman (MTM Kawasaki), pátý Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing BGR) byl o 0,236 sekundy pomalejší. Čech Petr Svoboda je s kolem za 1’54,644 sekundy osmnáctý a na prvního mu po prvním tréninku chybí 1,367 sekundy.