WSBK Laguna Seca – Z první řady startuje Davies, Giugliano a Torres

Superbike – Superpole (2)

Po úvodních pěti minutách byl na provizorní pole position Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) s časem 1'23,086 sekundy. Druhý Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) ztrácel 96 tisíci, třetí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) už necelé půl sekundy. Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils) měl nějaké problém a musel zpátky do boxů, takže neměl měřený čas a byl poslední dvanáctý. Naopak se dařilo jeho týmovému kolegovi Jordi Torresovi (Aprilia Racing Team Red Devils), který se časem 1'23,353 sekundy posunul na třetí pozici.

V polovině bitvy o pole position figurovali na prvních dvou místech jezdcei Ducati – Chaz Davies s časem 1'22,913 sekundy a Davide Giugliano s časem 1'23,086 sekundy. Na třetím místě byl Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) jemuž na první místo na startu scházelo 0,320 sekundy. Až do druhé poloviny kvalifikace vyjel z boxů Leon Haslam, který ve druhém měřeném kole zajel 1'23,431 sekundy a rázem byl pátý. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) zůstával s časem 1'23,550 sekundy šestý. V záběru kamer se na moment ukázal Nicky Hayden, který má nyní v MotoGP letní přestávku a superbiky v Laguně si nenechal ujít. Kdo ví, možná si už domlouvá angažmá pro nadcházející sezonu.

V posledních třech minutách už šlo do tuhého. První dvě místa stále patřila Ducati, ale v jednu chvíli měli rozjetá rychlá kola na druhou pozici hned tři jezdci. Zatím se nikomu nedařilo až na Jordi Torrese, který se časem 1'22,41 sekundy posunul do první řady. Na cílové rovince si nerozuměl Davide Giugliano s Alexem Lowesem (Voltcom Crescent Suzuki), který najížděl rychlé kolo, ale Ital ho v první zatáčce přibrzdil natolik, že jezdec Suzuki jen rezignovaně kroutil hlavou. V posledním osmém kole nakonec dokázal zajet na osmou pozici.

První místo na startu závodů SBK vybojoval časem 1'22,101 sekundy Chaz Davies pro něhož je to zároveň jeho první pole postion kariéry jezdce světového šampionátu superbiků. Druhý do závodu odstartuje Davide Giugliano a třetí Jordi Torres, který předvedl skvělý výkon na pro něj neznáme dráze a v neděli odstartuje do závody poprvé z první řady.

Superbike World Championship – Superpole (2)