WSBK Jerez – Superpole vyhrál Melandri, závod Rea

Superbike – Závod (1)

Do 20 kol závodu startoval z první pozice Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) a třetí Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Druhá řada Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia). Třetí řada Román Ramos (Team Kawasaki GoEleven), Sylvain Guintoli (Kawasaki Puccetti Racing) a Xavi Forés (Barni Racing Team). Český jezdec Ondřej Ježek (Grillini Racing Team) vyrazil do závodu z osmnáctého místa.

Do první zatáčky najel jako první Jonathan Rea, který převzal vedení závodního pole. Na druhé pozici jel Marco Melandri, třetí byl Alex Lowes, čtvrtý Tom Sykes a pátý Michael van der Mark. V šesté zatáčce došlo k pádu italských závodníků Raffaele De Rosy (Althea BMW Racing Team) a Ayrtona Badoviniho (Grillini Racing Team), který zůstal ležet vedle trati a tak závod zastavily červené vlajky. Zatímco De Rosu odvezli na skútru do depa, Badovini jel sanitou do zdravotního centra okruhu v Jerezu.

Restart na 19 kol byl ve 13:21 hodin a tentokrát už se první kolo podařilo dokončit komplet. V nájezdu do druhého kola jel na první pozici Jonathan Rea, který o něco později nastavil nový rekord 1'41,113 sekundy. Druhý byl Marco Melandri, třetí Tom Sykes, čtvrtý Chaz Davies a pátý Michael VD Mark. Ondřej Ježek se posunul na šestnáctou příčku.

Po pěti kole byl na špici závodního pole Jonathan Rea, ale těsně následován dvojicí Ducati Marcem Melandrim a Chazem Daviesem. Tom Sykes jel čtvrtý a v jednu chvíli vyjel mimo trať, což jen tak tak ustál. Jezdec Kawasaki měl za sebou Alexe Lowese a VD Marka. Na sedmé pozici pokračoval Lorenzo Savadori a sedmý byl Sylvain Guintoli (Kawasaki Puccetti Racing). Ondřej Ježek jel šestnáctý a bojoval o body.

V sedmém kole se Marco Melandri posunul do čela závodního pole a před jezdce Kawasaki šel také Chaz Davies. Jonathan Rea to ale nevzdával a s Velšanem o dvacet bodů tvrdě bojoval. Mezitím si Melandri vytvořil náskok 1,2 sekundy. V desátém kole zajel Marco Melandri nový rekord 1'41,067 sekundy. Do druhé poloviny závodu najel druhý v pořadí Jonathan Rea, třetí Chaz Davies, čtvrtý Tom Sykes a pátý Alex Lowes. Šestnáctý Ondřej Ježek byl stále ve hře o body.

Pět kol před cílem byl rozdíl mezi prvním Marcem Melandrim a druhým Jonathanem Rea na jedné sekundě. Třetí Chaz Davies už ztrácel přes tři sekundy, ale necelých osm desetin měl za sebou Toma Sykese s nímž v šampionátu bojuje o celkové druhé místo. V patnáctém kole zastavila prvního Melandriho technika, takže dopředu šel Rea, který nastavil nový rekord okruhu 1'41,035 sekundy.

První závod v Jerezu vyhrál Jonathan Rea, druhý projel cílem Chaz Davies a třetí byl Tom Sykes. Čtvrtý projel cílem Alex Lowes, takže ten bude ve druhém klání startovat z pole position. Výborně si vedl Ondřej Ježek, který skončil s jedním bodem za patnácté místo.