WSBK Indonésie – Superpole vyhrál Razgatlioglu, závod Bautista

V Indonésii pokračoval druhým dnem druhý podnik superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship 2023. Na okruhu Pertamina Mandalika International Street Circuit jezdci bojovali o pozice na startu v Superpole a den uzavřely první dva hlavní závody. Pole position WorldSSP vybojoval Nicolo Bulega (Ducati), první závod vyhrál Can Öncü (Kawasaki), který si na konto připsal první triumf v supersportech. V kategorii superbiků slavil kvalifikační vítězství Toprak Razgatlioglu (Yamaha), ale v závodě už nestačil na Álvara Bautistu (Ducati), jenž pokračuje na vítězné vlně a posiluje vedení v šampionátu. Čech Oliver König (WSBK-Kawasaki) projel cílem závodu sedmnáctý. Neděle je třetím a závěrečným dnem závodního víkendu WSBK v Indonésii, který nabídne sprint WSBK a druhé hlavní závody WorldSBK a WorldSSP.

MS Superbike – 3.volný trénink

Třetí a poslední trénink vyhrál časem 1’32,981 sekundy Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), jenž byl o 0,045 sekundy rychlejší než Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK). Třetí čas má na kontě Axel Bassani (Motocorsa Racing), čtvrtý Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) a pátý Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team). Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) byl třináctý se ztrátou 1,366 sekundy na Bautistu. Čech Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) zajel dvacátý čas 1’35,672 sekundy a byl o 2,691 sekundy pomalejší.

V sobotu na dráze neuvidíme Remy Gardnera (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), který má žaludeční problémy. Australan měl velice silný začátek víkendu v Indonésii, bohužel ten nyní nedokáže prodat za mistrovské body.