WSBK Estoril – V pátek byl nejrychlejší Turek Razgatlioglu

MS Superbike – 2.volný trénink

Španěl Álvaro Bautista (Team HRC) pořádně nestačil otočit plynem své Hondy a už byl znovu na zemi. Jezdec HRC spadl v první zatáčce a dnes už to byl jeho třetí karambol. Něco asi není tak, jak by mělo být. Technická problém měl Chaz Davies (Team GoEleven), jehož motorka zůstala v boxech až do konce tréninku. Spadl Tito Rabat (Barni Racing Team), ale vrátil se na dráhu. Půl hodiny před koncem byl nejrychlejší Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK) s časem 1'37,464 sekundy.

Po první polovině tréninku zůstával ve vedení Toprak Razgatlioglu, který stačil své maximum vylepšit na hodnotu 1'37,284 sekundy. Druhý v pořadí Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) ztrácel necelé tři desetiny, třetí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) byl o 0,547 sekundy pomalejší. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) a Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team) uzavírali pětici nejrychlejších. V první zatáčce spadl Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), jemuž patřil desátý čas 1'38,584 sekundy.

Necelé tři minuty před koncem tréninku havaroval ve třinácté zatáčce japonský závodník Kohta Nozane (GRT Yamaha WorldSBK Team) a měl velké štěstí, že ho netrefila jeho rotující Yamaha, která na zem tvrdě dopadla z pěkné výšky. Trénink zastavily červené vlajky, ale japonský jezdec naštěstí odešel z místa pádu, sice za pomoci traťových komisařů, ale po svých. Třináctou zatáčku intenzivně uklízeli, aby jezdci superbiků dokončili svůj trénink.

Jezdci měli jedno rychlé kolo k tomu, aby si v hodnocení druhého tréninku polepšili. Pozici Turka Topraka Razgatliogla ale nikdo neohrozil a ten vyhrál druhý trénink časem 1'37,284 sekundy, třebaže to měl s výjezdem mimo trať. Scott Redding pořádně zabral, ale nakonec byl o padesát tisícin pomalejší. Třetí čas nastavil Michael Ruben Rinaldi ( Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Pořádný posun pořadím zaznamenal sedmý Tom Sykes, který se na konečnou pozici posunul ze čtrnáctého místa.