WSBK Estoril – V pátek byl nejrychlejší Turek Razgatlioglu

Páteční program druhého podniku sezony MOTUL FIM Superbike World Championship 2021 v Estorilu měl na seznamu dva volné tréninky šampionátů WorldSBK a WorldSSP. V trénincích superbiků byl nejrychlejším jezdcem Turek Toprak Razgatlioglu (Yamaha), který zajel na špici výsledkové listiny v obou jízdách. V supersportech je po prvních dvou trénincích nejrychlejší Dominique Aegerter (Yamaha). Sobota je dnem Superpole, bitev o pozice na startu prvních závodů portugalského víkendu v Estorilu.

MS Superbike – 1.volný trénink

Patnáct minut před koncem tréninku byl nejrychlejším jezdcem Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jehož čas na kolo měl hodnotu 1'37,624 sekundy. Druhý Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK) ztrácel 0,238 sekundy, třetí Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team) byl o 0,478 sekundy pomalejší. Němec Jonas Folger (Bonovo MGM Racing) byl čtvrtý, první pětici uzavíral Chaz Davies (Team GoEleven). Technické problémy řešil Michael van der Mark (BMW Motorrad WorldSBK Team), který zatím neměl vůbec měřené kolo.

Trénink vyhrál časem 1'36,920 sekundy Toprak Razgatlioglu. Turek byl jediný s časem pod minutu sedmatřicet a o téměř šest desetin rychlejší než druhý v pořadí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team). Do jedné sekundy zajeli své časy Alex Lowes (Kawasaki Racing Team), Scott Redding, Eugene Laverty (RC Squadra Corse) a Chaz Davies. V tréninky byly dva pády a pokaždé to byl Álvaro Bautista (Team HRC), který skončil na zemi hned v úvodu ve třetí zatáčce a v závěru pak v sedmé.

V Estorilu chybí český tým MIE Racing Honda, který oznámil, že teď bude intenzivně testovat, aby zapracovali na vývoji motorky, takže vynechá blíže nespecifikovaný počet závodů. Na startu tak nebude ani jejich jezdec, Argentinec Leandro Mercado.