WSBK Estoril - Ducati ukázala svou sílu na rovinkách, Álvaro Bautista si odváží první místo

Sobota v Estorilu nabídla divákům Superpole a první závody. V Superbicích bojovali o vítězství Toprak Razgatlioglu s Álvarem Bautistou, když jeho motocykl Ducati ukázal svou sílu na rovince a dostal se do cíle jen o 0,126 sekundy rychleji než ten Yamahy. Třetí místo obsadil Jonathan Rea. Skvělý výkon předvedl i Ondřej Vostatek v Supersportech, když si dojel pro výbornou desátou příčku. Závod pak vyhrál Dominique Aegerter. V třístovkách se nejlépe vedlo Marcu Garciovi.

MS Superbike – 3. volný trénink

Třeti volný trénink vyhrál Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK). Oproti pátečnímu dni se mu ještě podařilo zrychlit, když nastavil čas 1'36,233 sekundy. Druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) byl pomalejší o 0,338 sekundy, své nejrychlejší kolo zajel ve svém desátém na trati. Třetí pak skončil Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), jenž byl s časem 1'37,015 značně pomalejší než v pátek odpoledne, kdy zajel 1'36,595 sekundy. Do vteřinové ztráty na prvního se ještě vlezli dva jezdci, konkrétně Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) a Andrea Locatelli (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK). Do medical centra byl odvezen Garrett Gerloff (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), jenž nepříjemně havaroval, Oliver König (Orelac Racing Vernatura) skončil poslední se ztrátou 3,837 vteřiny na prvního.

Aktualizace: Garretta Gerloffa o víkendu již na trati neuvidíme. Během pádu si vážně poranil koleno.