WSBK Austrálie – Na Phillip Islandu byl v pátek nejrychlejší Alex Lowes

Na jihu Austrálie v pátek zahájili jezdci superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship novou sezonu 2024. Na programu byly volné tréninky sérií FIM Superbike a FIM Supersport plus nově bitva o pole position v případě jezdců WSSP. První pole position sezony si na konto připsal Adrian Huertas (Ducati). Čech Ondřej Vostatek (Triumph) zajel v Superpole WSSP devatenáctý čas. V třídě superbiků byl s novým rekordem nejrychlejší Alex Lowes (Kawasaki). Úvodní podnik sezony pokračuje v Austrálii sobotním Superpole WSBK a prvními závody sezony 2024.

MS Supersport – 1.volný trénink

Nově jedou jezdci supersportů v pátek jen jeden volný trénink, který dnes vyhrál časem 1’31,939 sekundy Stefano Manzi (Pata Yamaha Ten Kate Racing). Ital překonal stávající rekord okruhu Phillip Island a byl o 0,089 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Marcel Schrötter (MV Agusta Reparto Corse). Přes tři desetiny ztratil třetí v pořadí Adrian Huertas (Aruba.it Racing WorldSSP Team). Ve čtyřech desetinách byl Yari Montella (Barni Spark Racing Team) a pátý Bahattin Sofuoglu (MV Agusta Reparto Corse). Čech Ondřej Vostatek (PTR Triumph) byl s kolem 1’34,250 sekundy jednadvacátý.

Technický problém řešil domácí závodník Oli Bayliss (D34G Racing WorldSSP Team), jemuž se nepodařilo zajet měřené kolo. Problém s technikou měl rovněž Kaito Toba (Petronas MIE Racing Honda) a John McPhee (WRP-RT Motorsport by SKM-Triumph). Jezdcem, který dopoledne havaroval byl Nicolo Antonelli (Ecosantagata Althea Racing Team), který spadl v šesté zatáčce. Poté, co měl technický problém s motorem Yeray Ruiz (VFT Racing Yamaha), trénink zastavily těsně před koncem červené vlajky.