WSBK Aragón - První závod vyhrál Rinaldi, Bautista spadl

První vítězství v Aragónu si na své konto zapsal Michael Ruben Rinaldi, který po pádu svého týmového kolegy Álvara Bautisty předjel Topraka Razgatlioglua s Jonathanem Reem a vyjel Ducati první místo. Pro jezdce jde celkově o pátou výhru v superbicích. V třístovkách slavil poté, co byl závod po vyvěšení červené vlajky restartován, své první vítězství Loris Veneman, Petr Svoboda havaroval. Supersporty pak s přehledem ovládl Nicolo Bulega.

MS Superbike - 3. volný trénink

Ještě před startem kvalifikací využili jezdci superbiků posledních třicet minut volného tréninku ke kontrole či vylepšení nastavení svých motocyklů. Po čtvrt hodině na trati na tom byl nejlépe Garrett Gerloff, v závěsu za ním jezdili na Ducati Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), Michael Ruben Rinaldi a Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team). Právě poslední jmenovaný nakonec trénink vyhrál s časem 1'48,808 sekundy. Jde o značné zlepšení. Včerejší vítěz Bautista objel okruh za 1'49,649 vteřiny. Právě on v sobotu dopoledne skončil druhý. Zvládl objet čtrnáct kol, tedy nejvíce ze všech závodníků na trati. Pomalejší byl oproti vítězi o sedm setin. Třetí skončil Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) následovaný Andreem Locatellim (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), Florianem Marinem (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a šestým Jonathanem Reou (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Desítku nejrychlejších uzavřel Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati), český zástupce Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) skončil na čtyřiadvacáté pozici.