Superbikový úvod v Brně vyhrál Marco Melandri

Závod, který byl doslova pneumatikovou loterií, se skončil vítězstvím továrního jezdce BMW Marca Melandriho před Polemanem Tomem Sykesem a jeho týmovým kolegou Lorisem Bazem. Náš Kuba Smrž pak uzavřel Top-10.

Do polosuchého-polomokrého závodu nejlépe odstartoval Poleman Tom Sykes, který zvolil v tu dobu oschlou vnější stopu prvních zatáček. Za ním následoval Marco Melandri, když Kuba Smrž začal závod na 10. pozici. Do závodu vůbec nevyjel Ayrton Badovini, který hned po warm-up lapu zajel do svého boxu.

Po prvním kole vedl Sykes před Giuglianem a Checou, 8. jel Smrž a 13. Biaggi. Po dalším okruhu vedl na chvíli Giugliano před Sykesem a Bergerem, Kuba si polepšil o dvě místa.

Mladý jezdec týmu Liberty Racing Maxime Berger převzal vedení, z 2. pozice spadl Giugliano a Smrž byl rázem čtvrtý.

V 7. kole se dostal Sykes do čela a jelikož trať už byla úplně suchá, tak se na čele vytvořila skupina ve složení Sykes, Rea, Melandri, Baz, Checa a Laverty, zatímco Berger a Smrž se začali propadat.

Našeho Smrže postupně předjeli i Biaggi, Haslam a Fabrizio, takže Kuba odjezdil zbytek závodu za svým týmovým kolegou Bergerem, za kterým také projel cílem jako desátý, neboť 2 kola před koncem závodu havaroval úplně nesmyslně Rea, když se snažil předjet vnitřkem Sykese v místě, kde vůbec žádné místo nebylo.
Vítězem se stal Marco Melandri, který v závěru závodu předjel na brzdy Sykese a vyhrál tak letos už počtvrté. Tovární jezdec BMW tím snížil náskok v MS na Biaggiho o plných 15 bodů. Druhý dojel Tom Sykes, který tak stále čeká na první suché vítězství motocyklu Kawasaki a na skvělém třetím místě se umístil Lascorzův náhradník Loris Baz, jedoucí svůj teprve 9. superbikový závod vůbec. Mistr světa Carlos Checa byl klasifikován jako čtvrtý a Top-5 pak dokompletoval Eugene Laverty.
S menší ztrátou dojel jako šestý lídr šampionátu Max Biaggi, startující ze 14. místa na startovním roštu, za kterým následovali Leon Haslam, Michel Fabrizio a už zmiňovaná dvojice týmu Liberty Racing Maxime Berger a Jakub Smrž.

Chaz Davies skončil 11., sledován Canepovým náhradníkem Alexem Politou a v bodech dojeli ještě 39-letý Norino Brignola, což byl jeho nejlepší výsledek během jeho 17 závodů ve WSBK, a také oba dva piloti s motocykly Suzuki, Leon Camier a John Hopkins, jedoucí dle "Radia Paddock" v Brně svůj poslední závodní víkend s motocyklem Suzuki.

Cílovou šachovnici ale viděli i Lorenzo Zanetti (16.), Viktor Kispataki (17. - se ztrátou 3 kol) a konečně i David Salom (18., rovněž 3 kola ztráty).

Smůlu měl Hiro Aoyama, který jezdil ve skupině bojující o 15. místo a na jehož zadní motorku se doslova zavěsil Leandro Mercado - už bez motorky - a nechtěl se ho prostě pustit...