Pokud Salom nenajde solidní místo, věnuje pozornost svému týmu

Španělský závodník David Salom v roce 2014 vyhrál kategorii EVO v mistrovství světa superbiků, letos se mu tolik nedařilo a s Kawasaki týmu Pedercini obsadil celkové čtrnácté místo. Salom je talentovaný jezdec, ale prozatím nemá pro nadcházející sezonu místo jisté ani v MS Superbike a ani v MS Supersport. Španěl se nechal slyšet, že pokud nezíská konkurenceschopný stroj, bude se věnovat svému týmu DS Junior Team, který jel loni třídu Superstock 600.

Pokud Salom nenajde solidní místo, věnuje pozornost svému týmu

Jezdce z Mallorky Davida Saloma známe jako kvalitního závodníka Kawasaki, jenž má na kontě celkem sedmadevadesát startů v superbikové kategorii. V roce 2014 vyhrál jako poslední kategorii EVO (něco podobného jako Open v MotoGP), která s příchodem jednotné elektroniky v roce 2015 zanikla. Letos už nebyl součástí tovární stáje Kawasaki, jel s týmem Pedercini, a výsledky možná nebyly takové, jaké jezdec nebo vedení týmu očekávali. Salom sezonu dokončil čtrnáctý a zatím ještě nemá jisté místo pro sezonu 2016.

V rozhovoru pro oficiální web worldsbk.com David Salom prozradil, že by měl plány finalizovat už příští týden a není to jen otázka závodění v královské FIM Superbike, ale nebrání se možnosti jet světový seriál supersportů. „Zatím není nic definitivně uzavřeno, ale jasněji by v této věci mělo být už příští týden. Zvažuji teď možnosti, které mám v MS Superbike a MS Supersport,“ potvrdil David Salom.

„V této fázi roku je těžké najít místo u konkurenceschopného týmu WSBK, takže zřejmě nejlepší volbou bude jít do světového šampionátu supersportů. Tuto možnost vůbec nezavrhuji, naopak, ve skutečnosti si myslím, že je to velmi zajímavý šampionát a nepochybně vhodný pro můj styl jízdy.“

Španěl je každopádně pevně rozhodnut, že pokud se mu nepodaří získat konkurenceschopnou techniku, nebude příští rok závodit vůbec. „Pokud nenajdu něco slušného v MS Superbike nebo v MS Supersport, nechám toho,“ pokračoval Salom a závěrem dodal: „To znamená, abych sezonu zahájil v stoprocentní kondici a bez motorky s níž by jel, jednoduše soustředím veškeré úsilí na svůj tým DS Junior, který jel loni evropský šampionát STK600 a příští rok bude součástí MS Supersport se stejným jezdcem, kterým je Ilja Mikhalchik z Ukrajiny.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist