Okruh Brands Hatch se na Tommyho neusmál

Déšť, zima, ale i sluníčko a teplo, takové podmínky provázely osmý závod letošního šampionátu Mistrovství světa Supersport, který pro Tomáše Mikšovského v nedělním závodě znamenal dvacáté místo.

Okruh Brands Hatch se na Tommyho neusmál
Vstup do druhého z britských kol supersportového šampionátu byl doprovázen deštěm, který přinesl nymburskému jezdci čtrnáctou pozici v úvodním volném tréninku. První kvalifikace však již proběhla na suchém asfaltu a Tomáš Mikšovský v ní dosáhl na čas 1:33,315, což pro něj znamenalo průběžnou 24. kvalifikační pozici. V sobotu se nejprve ve volném tréninku zlepšil na 1:32,720, aby v odpolední kvalifikaci své maximum opět posunul o další sekundu na 1:31,798. Do závodu to však znamenalo start až z předposlední řady, když mladému jezdci patřila 25. kvalifikační pozice.
Po nedělním ranním Warm Upu, ve kterém se zkoušelo chování motocyklu s plnou nádrží, odstartoval Tomáš Mikšovský do závodu s odhodláním zlepšit svou situaci během úvodních kol, což se také podařilo. Dobrý start a dobré první kolo posunulo Tommyho na 22. místo. Bohužel po několika úvodních kolech, kdy Středočech bojoval ve skupince jedoucí o světové body, začal Tomáš na tuto skupinku mírně ztrácet. Ve druhé polovině závodu, kdy již jezdil osamocen na dvacáté pozici, odpadl z této skupinky i Holanďan Arie Vos, kterého se následně Tomáš Mikšovský pokoušel dojet a alespoň o jedno místo tak vylepšit svou bilanci. S blížícím se cílem se vzdalovala i vidina dojetí a následného předjetí Vosova motocyklu. Tomáš Mikšovský podruhé v řadě dokončil závod Mistrovství světa na dvacáté pozici, když o lepší umístění ho připravila především nevydařená kvalifikace.
Výsledky závodu Mistrovství světa Supersport – Brands Hatch:
  1.- Sébastien Charpentier (FRA-Honda) 23 kol
  2.- Michel Fabrizio (ITA-Honda) +0,985
  3.- Kevin Curtain (AUS-Yamaha) +1,173
  4.- Stéphane Chambon (FRA-Honda) +7,317
  5.- Fabien Foret (FRA-Honda) +7,777
---------------------------
20.- Tomáš Mikšovský /CZE-Honda) +54,453

www.tomasmiksovsky.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist