Ohlasy z nedělních závodů třídy WorldSBK

Sprintový závod a druhý hlavní závod třídy World Superbike vyhrál španělský jezdec a úřadující mistr světa Álvaro Bautista (Ducati). Tovární jezdec Ducati vede šampionát náskokem 47 bodů, což mu zatím jistotu obhajoby titulu nenabízí. Druhým nejúspěšnějším jezdcem byl v Aragonii Toprak Razgatlioglu (Yamaha) a další pozice na stupních vítězů obsadili jezdci Michael Ruben Rinaldi (Ducati) a Jonathan Rea (Kawasaki).

WSBK – Tissot Superpole + závod (2) / Tissot Aragon Round

1/1. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1.místo … 504 bodů

„Jsem nesmírně šťastný. Ze včerejší chyby jsem se hodně poučil, a to jsou věci, které vám pomáhají růst. I dnes byl pocit s motorkou vynikající a umožnil mi tvrdě tlačit v závodě Superpole, což mi umožnilo zajet skvělé poslední kolo. Ve druhém závodě jsem zůstal po celou dobu soustředěný, nejprve během pěkného souboje v prvním kole, pak jsem to až do cíle zvládl na špici pole. Uvidíme se v Portimau.“

3/2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 2.místo … 457 bodů (-47)

„Celkově jsem spokojený! Pátek byl pro mě náročný, ale společně s týmem jsme udělali velké zlepšení a tento víkend jsem v Aragonii získal tři pódia, což je pro mě fantastické! Nebyl jsem si jistý, zda to bude možné. V minulém závodě byl velmi silný můj týmový kolega Locatelli, jeho jízda byla velmi dobrá a klidná! Viděl jsem, že Álvaro je velmi silný a nedá se za ním jet, takže jsem jen následoval svého týmového kolegu, abych se pokusil šetřit pneumatiky a počkal na poslední kola, až nasadím tempo a začnu bojovat. Pak jsem zjistil, že se blíží Rinaldi. Když jsem pak viděl kouř z motorky Loka, okamžitě jsem ho předjel, abych byl na druhé pozici a v bezpečí. Loka se hodně zlepšil, má smůlu, že závod nedokončil. Možná bychom spolu bojovali v posledních kolech a společně stáli na stupních vítězů! Teď se soustředím na Portimao a poslední dvě kola. Budu se snažit odvést pro Yamahu maximum!“

2/4 Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 3.místo … 328 bodů (-176)

„Nastavení motocyklu se dnes příliš nelišilo, takže musíme analyzovat, co se stalo ve druhém závodě. Teď jen hádám, ale myslím, že se zadní pneumatikou SCX-A jsme možná překročili její teplotní mez. Myslím, že standardní SCX byla asi lepší volbou. Kdybych měl jet závod znovu, změnil bych to. Ale při těchto teplotách jsem také válčil s přední pneumatikou v případě zatáčení, stability a podobně. Nakonec jsem začal kontrolovat pitboard s Bassanim za zády a snažil se ho udržet na uzdě. Předchozí závod Superpole byl neuvěřitelný. Motorka fungovala úžasně. Musím si z víkendu odnést pozitiva, protože jen tak být tady na stupních vítězů není nic jednoduchého. V závodě Superpole jsem byl opravdu zklamaný, protože jsem udělal vše, co jsem mohl. Množství času, které jsme ztratili v jednom malém sektoru, je neuvěřitelné. Takže jsem byl zklamaný. Druhý závod byl tak trochu oříšek. Nečekal jsem, že se nám bude tak špatně dařit. Ale celkově to byl pozitivní víkend.“

5/3. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 6.místo … 213 bodů (-291)

„Možná jsem mohl zaútočit i na Topraka, kdybych nemusel zpomalit, abych neriskoval, když měl Locatelli ten technický problém. Ale na tom nezáleží, protože i tak je to dobrý výsledek. Možná mi v závodě Superpole něco chybělo, ale bilance víkendu je opravdu dobrá. Chci se takhle bavit i v posledních dvou kolech.“