Magny Cours - první jízda superbiků

Vítězem úvodní jízdy superbiků se ve Francii stal muž z Pole position Cal Crutchlow, náš Jakub Smrž dojel v první dnešní jízdě na výborném 5. místě.

Do závodu nejlépe odstartoval mistr světa Max Biaggi, našemu Smržovi se start příliš nepovedl a první kolo dokončil až na 8. místě. Hned ze začátku havaroval Ruben Xaus (3. kolo - 12. pozice), o kolo později James Toseland (9. místo), jehož motorka zmizela doslova mimo trať a v 7. kole odstoupil i Troy Corser ze 7. místa, kterému vypověděl jeho BMW další službu. To se už ale vpředu vypořádal Cal Crutchlow s Maxem Biaggim a jel si pro neohrožované vítězství. Našeho Smrže sice na chvíli předjel Haga, ale Jihočech mu to vrátil a začal stíhat skupinu, bojující o 2. místo, která měla v tu dobu následující složení: Biaggi, Fabrizio, Checa, Haslam a Guintoli. Smrž se této skupince přiblížil na dostřel a jako prvního z ní předjel Michela Fabrizia. A když ještě domácí Sylvain Guintoli uviděl černou vlajku, tak si jezdec italského týmu PATA Racing Jakub Smrž dojel pro výborné 5. místo. V úplném závěru byl Max Biaggi dlouhý na brzdy v poslední šikaně a tak druhý projel célem Leon Haslam (Suzuki) a jako třetí Carlos Checa (Ducati) . Mistr světa Max Biaggi (Aprilia) byl v cíli jako čtvrtý, už jmenovaný Jakub Smrž (Aprilia) na místě pátém a Top 6 doplnil Michel Fabrizio. Japonec Nori Haga (oba na Ducati) dojel sedmý, Brit Tom Sykes (Kawasaki) na místě osmém a elitní desítku uzavřeli jeho krajan Shane Byrne a Ital Luca Scassa (oba na Ducati). Na bodech dále dojeli Lorenzo Lanzi (Ducati), se zraněním z ranního warm upu startující Jonathan Rea (Honda) a dále jeho týmový kolega Max Neukirchner, Ian Lowry a Matteo Baicco na motocyklech Kawasaki.

Magny Cours - WSBK, 1. jízda

01- Cal Crutchlow – Yamaha Sterilgarda Team – Yamaha YZF R1 – 23 kol za 38.15.584