Euforii vystřídalo zklamání

Ještě ani nedozněla vítězná atmosféra po skvělém sobotním vítězství Patrika Vostárka a paní Štěstěna ukázala svoji odvrácenou tvář. Skvěle rozjetý závod supersportů skončil velikým zklamáním.

Euforii vystřídalo zklamání
Matt dokázal hned po startu do závodu, že v Německu pomýšlí hodně vysoko. Fantasticky odstartoval, když v nebezpečné úvodní zatáčce zvolil vnitřní stopu a dostal se na čtvrté místo. Bohužel za ním došlo k havárii několika jezdců, po kterém byl závod červenou vlajkou zastaven. Opakovaný start přinesl pro Matta 10. místo po prvním kole, po kterém se brzo dostal až na pozici osmou. V nájezdu do pátého kola se perfektním manévrem dostal na 7. místo před Dána Harmse. Ten se ale bohužel o tři kola později na stejném místě pokusil o podobné předjetí, výsledkem ale byla havárie obou jezdců a konec nadějí na velmi slušný výsledek. I když se Harms po závodě Mattovi omluvil, na smutné skutečnosti to už nic nezměnilo. Pozitivní může být snad jenom fakt, že se nepříjemný incident obešel bez zranění.Joska Kubíček, manažér týmu:
„Je to pro nás obrovské zklamání. Do závodu jsme po kvalifikaci vstupovali s velikými nadějemi a úvod nám naše předpoklady potvrdil. Bohužel nesmyslný útok dánského pilota nám sebral možnost vybojovat slušnou porci bodů a značně si tak vylepšit postavení Matta i týmu v celkovém pořadí. Nezbývá, než na vše rychle zapomenout a pokračovat dál.“
Willy de Angelis potvrdil, že se jeho forma pomalu lepší a předvedl opět solidní výkon, který ho vynesl těsně za bodované příčky. Dokázal se z 26. místa po prvním kole postupně vyšplhat až na konečnou 18. pozici v cíli. Nyní už s nadějemi očekává další závod, kterým je jeho domácí „sanmarínské“ Misano.


V dopoledním závodě třídy Superstock 1000 dokázal Michal Drobný v konkurenci čtyř desítek jezdců skončit na 27. pozici.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist