Aktuálně z paddocku WSBK

Tento závodní víkend by se měly vyjasnit další přestupová místa v superbikovém startovním roštu na rok 2013. Pro pozorné čtenáře našeho webu to ale nejsou žádná velká překvapení, ba naopak jen potvrzení dřívějších článků.

Aktuálně z paddocku WSBK
Chaz Davies bude týmovým kolegou Marca Melandriho
Letošní nováček superbikového šampionnátu a úřadující mistr světa supersportů Chaz Davies je těsně před podepsáním smlouvy s továrním týmem BMW, což jsme vám už psali jako možný scénář v tomto článku. K tomuto přestupu došlo proto, že původně uvažovaný Ben Spies zásadně změnil své rozhodnutí a rozhodl se zůstat závodit v seriálu MotoGP - buď Honda nebo Ducati. To také zároveň znamená, že se blíží ke konci jednání mezi týmem Ten Kate Honda a britským vicemistrem světa z roku 2010 Leonem Haslamem, který tak v nizozemském týmu Honda World Superbike vystřídá velké zklamání letošní sezóny Japonce Hira Aoyamu.
Carlos Checa těsně před prodloužením smlouvy
Španělský mistr světa zůstává i nadále v týmu Althea Racing a pojede tak zde už svou čtvrtou sezónu. Tím se naštěstí nepotvrdily zprávy některých italských médií, kdy šéf týmu Althea Ducati vyhrožoval o odstoupení ze seiálu. Jeho týmovým kolegou zůstává Davide Giugliano.
Red Devils Roma se dvěma piloty
Díky ruské investiční společnosti General Invest by se italský tým Red Devils Roma měl objevit v roce 2013 se dvěma piloty. Týmovou jedničkou by se měl stát služebně nejstarší pilot superbikového paddocku Michel Fabrizio - celkem 178 startů - přičemž o druhém jezdci zatím rozhodnuto není, doposavadní pilot Niccolo Canepa letos moc nepřesvědčil - až 19. místo v průběžné klasifikaci a pouhá čtyři umístění v Top-10.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.80
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist