Suzuka: Vítězství relativních outsiderů

Tým MuSASHi RT HARC-PRO ve složení Takumi Takahashi, Ryuichi Kiyonari a Takaaki Nakagami vyhrál překvapivě prestižní závod "Coca Cola Zero Suzuka 8 hours 2010".

Suzuka: Vítězství relativních outsiderů
Nikdo z velkých favoritů, nýbrž tým Honda MuSashi Harc Pro vyhrál 33. ročník "Coca Cola Zero Suzuka 8 hours". Bylo to už 23. vítězství japonského giganta Hondy a zároveň velká náplast na loňskou prohru se Suzuki.


Z Pole Position startující tým Yoshimura Suzuki využil své výhodné pozice a ve složení  Daisaku Sakai, Nobuatsu Aoki a Yukio Kagayama se dostal bez problémů do vedení, kde vydržel celkem 3 hodiny. Pak však spadl Daisaku Sakai a bylo po nadějích na obhájení loňského prvního místa a nakonec z toho bylo až 6. místo v cíli.


Nepozornost Kousukeho Akiyoshiho z favorizovaného týmu F.C.C. TSR Honda vyřadila tento tým hodně brzo z boje o vítězství. Japonský testovací HRC předjížděl totiž dvakráte pod žlutými vlajkami a dostal tak dvakrát pokutu "Stop-and-go". A když chtěl tuto ztrátu dohnat Jonathan Rea, který vyrazil na trať jako vichřice, tak bohužel spadl.


Nastalé situace využil tým relativních outsiderů Honda MuSashi Harc Pro v sestavě: Takumi Takahashi , Ryuichi Kiyonari a Takaaki Nakagami. Tento tým byl složen z vedoucího jezdce "All Japan Superbike" Takahashiho, pilota BSB Kiyonariho, který se při svém třetím startu 2005 a 2008 konečně dočkal vítězství a nejmladšího historického vítěze prestižní osmihodinovky, Nakagamiho, ještě vloni jezdce Aprilia Grand Prix v  kubatuře 125 ccm.


Na stupních vítězů dále stáli jako druzí japonský veterán Shinichi Itoh jedoucí ve dvojici s Makoto Tamadou (který se ani tentokráte nedočkal vítězství).
 

A konečně třetí skončili favorizovaní Kousuke Akiyoshi, Jonathan Rea a Yuki Takahashi.


A až šesté místo zůstalo v cíli na trojici na motocyklu Suzuki Daisaku Sakai, Nobuatsu Aoki a Yukio Kagayama.

Coca Cola Zero Suzuka 8 hours 2010

01- MuSASHi RT HARC-PRO–Honda CBR 1000RR–Kiyonari/Nakagami/Takahashi 215 kol
02- Keihin Kohara Racing Team – Honda CBR 1000RR – Itoh/Tamada – 1 kolo
03- F.C.C. TSR Honda – Honda CBR 1000RR – Akiyoshi/Rea/Takahashi – 2 kola
04- Plot Faro Panthera – Suzuki GSX-R 1000 – Deguchi/Yasuda/Kodama – 3 kola
05- Team Plus One – Honda CBR 1000RR – Iwata/Teshima – 4 kola
06- Yoshimura Suzuki with Eneos – Suzuki GSX-R 1000 – Sakai/Aoki/Kagayama
07- Teloru HoneyBee Racing – Honda CBR 1000RR – Noda/Sekiguchi – 5 kol
08- BEET Racing – Kawasaki ZX-10R – Takahashi/Hatano/Nishijima – 7 kol
09- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Saiger/Muff/Stamm – 9 kol
10- Honda Escargot&PGR&Sayama–Honda CBR 1000RR–Kuboyama/Nakatsuhara
11- Honda Suzuka Racing Team – Honda CBR 1000RR – Nakamura/Akiya – 10 kol
12- Motobum and Ishigaki Island – Honda CBR 1000RR – Takahashi/Oki/Shimizu – 11 kol
13- RS-Itoh & Asia – Kawasaki ZX 10R – Higashimura/Iwasaki/Ioda 
14- Team Frontier Clever-Wolf Racing – Yamaha YZF R1 – Teramoto/Nakai/Fukami – 12 kol
15- Evangelion RT Test Type-01 Trick Star–Kawasaki ZX 10R–Takeishi/Serizawa/Konno
16- Yamaha Austria Racing Team – Yamaha YZF R1 – Jerman/Martin/Giabbani – 13 kol
17- Team NAP’S – Honda CBR 1000RR – Sato/Igarashi/Shimizu 
18- Tras & G-Tribe+8810R – BMW S1000RR – Toda/Takada/Saito – 14 kol
19- Confia H.M.F. Like a wind – Aprilia RSV4 Factory – Takamiya/Takahashi/Suma – 15 kol
20- Honda QCT Q-Youkai Meiwa – Honda CBR 1000RR – Ando/Noyori/Soh – 16 kol
21- Honda Dream RT Wakayama Honda CBR 1000RR–Nishinaka/Soma/Yasutomi – 17 kol
22- Yamashina Kaw.&Business Ralliart–Kawasaki ZX-10R – Mizusawa/Yamasaki/Noda 
23- Team MIR Z-Tech – Suzuki GSX-R 1000 – Okuda/Yoshida/Mizutani – 18 kol
24- Dogfish O-Tec Suzuka Racing – Honda CBR 1000RR – Ouchida/Yagi/Watanabe 
25- Honda Koyokai Dream Racing – Honda CBR 1000RR – Nakamura/Ebinuma – 19 kol
26- Crown Keibihosyou Racing – Honda CBR 1000RR–Hamaguchi/Kitaguchi/Tani – 20 kol
27- Winner Z-Tech – Suzuki GSX-R 1000 – Namekata/Kunimatsu – 21 kol
28- WestPower – Suzuki GSX-R 1000 – Tsuda/Tani/Tanaka 
29- Suzuka Community Racing Team – Honda CBR 1000RR – Matsui/Shimoji – 22 kol
30- Honda Ryokuyokai Kumam Racing–Honda CBR 1000RR–Yoshida/Iida/Kitaori – 23 kol
31- Moto Kids/Kawauso – Yamaha YZF-R1 – Kayahara/Higuchi/Nakao – 24 kol
32- Aprilia D.D.BOYS with A-STYLE – Aprilia RSV4 Factory – Tsuda/Goi – 30 kol
33- Mito Moto & freaks – Honda CBR 1000RR – Takano/Kobayashi/Okada – 31 kol
34- Bull Docker Halumoto – Aprilia RSV4 Factory – Mogi/Tanaka – 32 kol
35- Honda Dream RT Sakurai Honda – Honda CBR 1000RR – Kameya/Maxwell – 34 kol
36- Team Honda Technical College–Honda CBR 1000RR–Furusawa/Hamaguchi 
37- Honda EG Racing – Honda CBR 1000RR – Kuribayashi/Hondo/Fujishima – 43 kol

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist