Tomáš Svitok v Aragóne nebodoval

Piate podujatie svetového pohára cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000 sa konalo za mimoriadne vysokých horúčav v španielskom Aragóne. Túžbou slovenského reprezentanta Tomáša Svitka a tímu SK Energy bolo vybojovať čo najviac bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

Najlepšie vyšla Tomášovi piatková prvá kvalifikácia, v ktorej obsadil výborné 12. miesto, v sobotu svoj čas nezlepšil, ale do pretekov aj tak štartoval zo sľubnej pätnástej pozície. Po úvodných kolách plných súbojov sa Tomáš usadil na 12. pozícii aj v pretekoch, no v snahe dotiahnuť sa na súperov pred ním sa v jednej zo zákrut ocitol mimo trate a hoci pokračoval ďalej, prepadol sa na 20. miesto a bez šance vrátiť sa na bodované pozície nakoniec z pretekov odstúpil. Náladu si bude chcieť napraviť o tri týždne na takmer domácej trati v Brne, kde svetový pohár pokračuje v poradí šiestym podujatím. Lepšie dopadli Tomášovi tímoví kolegovia, Talian Marco Bussolotti skončil na siedmom mieste, Ondřej Ježek z Českej republiky bol jedenásty.

Tomáš Svitok: „Po vydarených kvalifikáciách som bol v nedeľu ráno správne namotivovaný, štart sa mi podaril, ale už v prvom kole som sa zamotal medzi súpermi a klesol až na 17. miesto. Dokázal som sa potom odpútať od skupinky súperov a snažil sa dohnať stratu na štvoricu pretekárov, každým kolom som ich stratu znižoval, no v dlhej tiahlej zákrute som bol rýchly až príliš, vyletel som z trate a kým som sa vrátil späť, tak som stratil dvadsať sekúnd a klesol na 20. miesto. Navyše ma to vyviedlo z koncentrácie, nevedel som sa dostať do tempa a keď som štyri kolá pred koncom videl, že bodovaná pätnástka je v nedohľadne, tak som z pretekov odstúpil. Veľmi ma to mrzí, chcem sa ospravedlniť majiteľovi tímu a aj ostatným v tíme, ktorí pracovali na sto percent. Víkend bol totiž veľmi dobre rozbehnutý a veril som, že si domov odnesiem aj pekný počet bodov. Musím sa teraz čo najskôr vzchopiť a myslieť na ´domáce´ Brno, na ktoré sa samozrejme veľmi teším.“